W jeden dzień: 9 mandatów karnych, 2 zatrzymania prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego

  • KW
  • 2016-08-11 12:36:50
W jeden dzień: 9 mandatów karnych, 2 zatrzymania prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego
  • Foto: TV Gawex

9 mandatów karnych, 2 zatrzymane prawo jazdy i zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu to efekt wtorkowych (09.08) działań szczecineckiej drogówki.

Wakacyjny czas obfituje w zdarzenia drogowe na terenie naszego powiatu. Każdego tygodnia dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń. Policja, media apelują o ostrożność, a kierowcy robią swoje uznając, że ich to nie dotyczy - przyznaje Anna Matys, rzecznik prasowa KPP w Szczecinku i dodaje, że działania szczecineckiej drogówki pokazały po raz kolejny, że najczęściej popełnianym wykroczeniem przez kierowców na naszych drogach to nadmierna prędkość.

Policjanci ruchu drogowego we wtorek, w wyznaczonych miejscach na terenie miasta, dokonywali pomiaru prędkości. Efekty są zatrważające: 7 mandatów karnych za przekroczenie prędkości, gdzie dwa z nich w wysokości 500 zł i 10 pkt karnych, a co za tym idzie, zatrzymane przez policjanta prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Pierwszym kierującym, który z miejsca kontroli oddalił się bez swojego prawa jazdy był 47 – latek, który w Marcelinie, w terenie zabudowanym jechał z prędkością 129km/h. Drugi kierujący, zatrzymany do kontroli z powodu przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o 56 km/h, to 23-letni mężczyzna. Pozbawienie prawa jazdy na okres 3 miesięcy to pierwsze z konsekwencji, które spotkały mieszkańca Poznania - relacjonuje A. Matys.

Okres urlopowy to czas odpoczynku i relaksu. Jednak po raz kolejny policja apeluje o rozsądek i ostrożność na drogach! Pamiętajmy o zachowaniu rozwagi i przestrzeganiu obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Czasem chwila nieuwagi i brak ostrożności może zaważyć na naszym bezpieczeństwie.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: