MKP Szczecinek rozpoczyna sezon 2016/2017

  • KW
  • 2016-08-10 15:25:39
MKP Szczecinek rozpoczyna sezon 2016/2017
  • Foto: TV Gawex

Przerwa wakacyjna w rozgrywkach piłkarskich w całej Polsce dobiega końca. Już w najbliższą sobotę, tj. 13.08 sezon zainauguruje także 4 liga zachodniopomorska, w której występuje drużyna Miejskiego Klubu Piłkarskiego Szczecinek. Piłkarze MKP, po ponad miesiącu przygotowań, w pierwszej kolejce podejmą Drawę Drawsko, ubiegłorocznych spadkowiczów z 3 ligi.

MKP Szczecinek do sezonu przygotowywała się już od  lipca. Przed ciężkim zadaniem stanął przede wszystkim trener Węglowski, który musiał przede wszystkim skompletować kadrę na cały sezon rozgrywek. Przygotowania ruszyły na początku lipca i nie ukrywam, że nie wyglądały one do końca tak, jak ja bym chciał. Mieliśmy zawirowania kadrowe i w pewnym momencie było nas mało. Mimo tego jestem pełen optymizmu i patrzę na sezon ten sezon z ogromną nadzieją - mówi nam Zbigniew Węglowski, grający trener MKP Szczecinek.

Co ważne, od tego sezonu ściśle współpracować będą juniorskie drużyny Akademii Piłkarskiej z pierwszą drużyną MKP, dzięki czemu wachlarz możliwości będzie jeszcze szerszy. Fajne, że mamy to porozumienie i będziemy mogli skorzystać ze wszystkich zawodników z drużyny juniorów starszych, czyli z ligi wojewódzkiej. Daje nam to alternatywę, że juniorzy mogą się ogrywać podczas najbliższego sezonu - zaznacza nasz rozmówca.

Drużyna pod okiem trenera Węglowskiego podczas przygotowań oprócz treningów rozegrała także kilka spotkań sparingowych z drużynami z naszego regionu. Jak zaznacza Zbigniew Węglowski nie skupiano się jednak na sparingach, tylko na skompletowaniu kadry i jak najlepszym jej zgraniu. Start sezonu 4 ligi zachodniopomorskiej rozpocznie się już w najbliższą sobotę (13.08). Drużyna ze Szczecinka podejmie na własnym stadionie Drawę Drawsko. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: