Święto Wody i Ryby 2016

  • KW
  • 2016-08-10 12:17:26
Święto Wody i Ryby 2016
  • Foto: Czaplinecki Ośrodek Kultury

Święto Wody i Ryby odbyło się w tym roku 6 sierpnia na plaży miejskiej w Czaplinku. Matka Natura zadbała o to, aby żywioł wody był obecny podczas obchodów święta, bowiem kilkakrotnie z nieba spływały strugi deszczu.

Pomimo dość jesiennej aury, na plaży miejskiej spotkało się wielu czaplinian oraz turystów, aby uczestniczyć w konkursach, zabawach oraz wysłuchać piosenek w wykonaniu zaproszonych artystów. O część kulinarną zadbali seniorzy skupieni wokół zespołu „Marianki”, którzy upiekli ciasta oraz przygotowali potrawy rybne. Na plaży pojawili się również wystawcy z produktami spożywczymi. Na wszystkich gości czekał również poczęstunek przygotowany przez Czaplinecki Ośrodek Kultury - regionalna ryba sielawa.

Tuż po oficjalnym powitaniu gości przez Burmistrza Czaplinka Adama Kośmidra oraz Dyrektora Czaplineckiego Ośrodka Kultury Marcina Naruszewicza, na scenie pojawiła się niezwykle utalentowana wokalistka z Wrocławia, którą czaplinecka publiczność miała okazję usłyszeć podczas koncertu finalistów festiwalu Sanremo-Czaplinek- Aleksandra Seredyńska. Przepiękny głos Aleksandry rozwiał chmury i po raz pierwszy na niebie pojawiło się słońce.

Wiele atrakcji czekało na najmłodszych uczestników święta. Niemal każdy z nich brał udział w konkursach i zdobył atrakcyjne nagrody. Wszystkie dzieci z zapałem przekopywały plażę w poszukiwaniu zakopanych w piasku piłeczek, łowiły łódeczki, zjeżdżały z dmuchanego zamku i malowały twarze w oryginalne wzory.

Jedną z ciekawszych propozycji przygotowanych z okazji Święta Wody i Ryby był pokaz smażenia ryb w wykonaniu pana Romana Perłaka ze Smażalni Ryb w Starym Drawsku. Kolejną propozycją był test sprawdzający wiedzę na temat jezior Pojezierza Drawskiego. Główną nagrodę, rejs żaglówką, wygrała rodzina Państwa Nowaków z Katowic.

Po zakończeniu konkursów oraz pokazu kulinarnego, odbył się koncert w wykonaniu „Grupy Pod Kilem”, która rozkołysała publiczność muzyką szanty. Tegoroczne obchody zostały uwieńczone zabawą taneczną przy muzyce na żywo, którą zaprezentowało trio „Grucha Band”.

Czaplinecki Ośrodek Kultury pragnie podziękować wszystkim, którzy wpierali ich podczas tegorocznego Święta Wody i Ryby: Agnieszce Chrościckiej,  Arlecie Bagińskiej, Karolinie Suchockiej, Nikoli Stephan oraz Jarminie Łuczyńskiej – niezastąpionym wolontariuszkom oraz animatorkom zabaw, Panu Romanowi Perłakowi za pokaz kulinarny oraz Maćkowi Bernatowi za ofiarowanie jednej z nagród, Adamowi Andziakowi za wypożyczenie podestu oraz panu Zenonowi Świerczyńskiemu za transport. Podziękowania także dla sponsorów głównej nagrody – rejsu żaglówką, którymi są Mariola Wójcik oraz Robert Siutyła „Restauracja Paradise”.

info: CzOK

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: