Policjant po służbie zatrzymał sprawcę kolizji będącego pod wpływem amfetaminy

  • KW
  • 2016-08-09 14:16:25
Policjant po służbie zatrzymał sprawcę kolizji będącego pod wpływem amfetaminy
  • Foto: TV Gawex

Policjant z Posterunku Policji w Białym Borze będąc po służbie zatrzymał mężczyznę, który kilkanaście minut wcześniej spowodował kolizję na terenie miasta - jak się później okazało niejedną. Zatrzymany 23-latek podczas ucieczki z miejsca kolizji popełnił szereg wykroczeń, za które będzie musiał teraz odpowiedzieć przed sądem.

Informację o kierującym, który oddalił się z miejsca kolizji, dyżurny szczecineckiej komendy przekazał patrolowi ruchu drogowego ze Szczecinka, który niezwłocznie udał się na miejsce. W tym samym czasie w centrum Białego Boru policjant będący po służbie zauważył, jak kierujący pojazdem osobowym marki Fiat Siena z dużą prędkością wjeżdża na trawnik i uszkadza baner reklamowy, po czym usiłuje zbiec z miejsca zdarzenia. Patrol ruchu drogowego, który dojechał na miejsce potwierdził, że ten sam kierujący kilka minut wcześniej był sprawcą kolizji w innej części miasta. Co więcej 23-latek już od samego początku nie chciał współpracować z policją podając fałszywe dane osobowe. Jako sprawca wielu wykroczeń mieszkaniec Włocławka odpowie jeszcze za jedno przewinienie. Mundurowi w trakcie kontroli ustalili, że młody mężczyzna jest pod działaniem środków odurzających w postaci amfetaminy - informuje Anna Matys, rzecznik prasowa szczecineckiej Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: