Ukradł trzy motocykle, jest już w rękach policji

  • KW
  • 2016-08-08 13:02:42
Ukradł trzy motocykle, jest już w rękach policji
  • Foto: TV Gawex

Kryminalni ze Szczecinka zatrzymali 19- latka, który dokonał włamania do garażu. Sprawca dokonał kradzieży trzech motocykli, odzieży specjalistycznej do jazdy na motocyklu i różnego rodzaju elektronarzędzi. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku sierpnia policjanci ze Szczecinka otrzymali informację o włamaniu do garażu na jednym z osiedli mieszkaniowych w Szczecinku. Jak się okazało właściciel hobbystycznie zajmował się naprawą motocykli, a swój garaż traktował jak mały warsztat.

Jak ustalili mundurowi właściciel na jednym z portali usługowo-handlowych wystawił na sprzedaż motocykle i właśnie tym tropem kryminalni doszli do sprawcy włamania. Właściciel motoryzacyjnego sprzętu kilka dni wcześniej pokazywał motocykle stojące w garażu mężczyznom, którzy zainteresowani byli kupnem jednego z nich. Kilka dni później garaż został doszczętnie wyczyszczony przez nieproszonych gości. Straty wyceniono na kwotę ponad 28 tys. zł.

Cztery dni po zdarzeniu mężczyzna został zatrzymany, a odzyskane mienie powróciło do prawowitego właściciela. Mieszkaniec powiatu świdwińskiego usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, a prokurator po zapoznaniu się z materiałami dowodowymi w tej sprawie zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji. 19-latkowi za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

info: KPP Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: