[WIDEO] Przewrócone donice oraz samochód ciężarowy, który zablokował rondo

  • KW
  • 2016-08-08 11:50:09
[WIDEO] Przewrócone donice oraz samochód ciężarowy, który zablokował rondo
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 1.08.2016 do 7.08.2016 r. strażnicy miejscy podjęli 136 interwencji w stosunku do 137 osób. Za pomocą kamer monitoringu ujawniono 32 zdarzenia, z czego w 30 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

1.08.2016 około godziny 9:30 strażnicy miejscy zostali wezwani na interwencję na ul. Obrońców Westerplatte, gdzie miał znajdować się mężczyzna prowadzący rower i zaczepiający przechodniów. Na miejscu zastano dobrze znanego mężczyznę, który znajdował się w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Podczas prowadzenia czynności mężczyzna miał trudności z oddychaniem. Ułożono go w pozycji bezpiecznej i na miejsce wezwano zespół ratunkowy, który zabrał go do szpitala.

3.08.2016 około godziny 13:15 patrol straży miejskiej patrolując ul. Mickiewicza zauważył siedzącą na poboczu kobietę oraz stojący na środku jezdni samochód daewoo, a obok niego leżący motorower. Jak się okazało przed chwilą doszło do zderzenia. Samochód wyjechał z ul. Mestwina i skręcał w lewo zajeżdżając drogę prawidłowo jadącemu motorowerowi, który jechał ulicą Mickiewicza od strony ul: Piłsudskiego. Strażnicy na miejscu ustalili podstawowe fakty, wezwali na miejsce Policję oraz zabezpieczyli miejsce tej kolizji.

4.08.2016 około godziny 3:10 kierujący Tirem Man z naczepą jadąc obwodnicą wjechał centralnie na rondo na skrzyżowaniu ul. Słowiańska-Sikorskiego- Armii Krajowej. Kierujący ten zablokował rondo. Do jego ściągnięcia trzeba było czekać do rana i przy pomocy pracowników jednej z firm ściągnąć go z ronda. Do tego czasu miejsce to było zabezpieczane wspólnie z policjantami.

5.08.2016 około godziny 0:40 patrol straży miejskiej patrolując ulicę Kopernika zauważył rowerzystę jadącego bez wymaganego oświetlenia. Po jego zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu miał 1,26 mg/l alkoholu. Rowerzysta został przekazany policji.

6.08.2016 około godziny 2:30 operator kamer monitoringu wizyjnego ujawnił jak dwóch mężczyzn przewraca stojaki z donicami. Na miejscu strażnicy zastali przewrócone na chodnik donice z kwiatami, a sprawcy zostali ujęci na ul. Powstańców Wielkopolskich. Mężczyźni byli agresywni i zaprzeczali temu w związku, z czym na miejsce wezwano patrol policji, który wylegitymował mężczyzn.

7.08.2016 około godziny 23:10 patrol straży miejskiej został wysłany na interwencję do mężczyzny leżącego na ziemi przy ul. Kościuszki. Na miejscu zastano upojonego alkoholem mężczyznę. W związku z tym, że był to przyjezdny wskazał adres, pod którym przebywa. Po przewiezieniu go okazało się, że w prowadził strażników w błąd. Dopiero wizyta w Komendzie Powiatowej Policji odświeżyła mu pamięć. Został doprowadzony do miejsca gdzie przebywa i przekazany rodzinie.

W ostatnim tygodniu strażnicy zabezpieczyli dwie imprezy:
2.08.2016 rajd rowerowy na Mysią wyspę oraz Wakacyjną Olimpiadę z SAPIKiem i OSIRem
7.08.2016 Weekend Biegowy organizowany przez MKL Szczecinek

info: G. Grondys, Komendant Straży Miejskiej Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: