[WYNIKI] 320 biegaczy uczestniczyło w Szczecineckim Weekendzie Biegowym

  • KW
  • 2016-08-08 12:35:03
[WYNIKI] 320 biegaczy uczestniczyło w Szczecineckim Weekendzie Biegowym
  • Foto: TV Gawex

Około 320 biegaczy, w tym 76 maratończyków uczestniczyło w drugim Szczecineckim Weekendzie Biegowym. Impreza rozpoczęła się w sobotę 6 sierpnia od biegu Parkrun oraz wyścigów dzieci i zakończyła się w niedzielę (07.08) biegiem głównym na 15 kilometrów oraz maratonem.

Szczecinecki Weekend Biegowy odbył się po raz drugi na terenach Szczecinka. Dwudniowa impreza pełna była atrakcji i różnych konkurencji biegowych. Całe wydarzenie rozpoczęło się w sobotę we wczesnych godzinach porannych - najpierw Parkrun, a także zawody nordic walking, a o godzinie 12:30 odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży, które rozegrano w kilku kategoriach wiekowych.

Młodzież rywalizowała na czterech dystansach podzielonych ze względu na wiek oraz płeć. Najlepsi nagradzani byli medalami, a oprócz tego odbyło się specjalne losowanie nagród. Później, bo o godzinie 18, odbyła się dalsza część imprezy, czyli tak zwane pasta party, gdzie biegacze uzupełnili węglowodany. Sobotni wieczór na terenach OSiRu odbył się także koncert zorganizowany specjalnie dla uczestników imprezy.

Główna część imprezy miała miejsce w niedzielę. W tym dniu odbył maraton, a także bieg na 15 kilometrów. W zawodach tych udział wzięło około 320 zawodników z całej Polski i nie tylko. Jako pierwsi na mecie pojawili się biegacze rywalizujący na krótszy dystans. Najszybsi finiszowali po około 50 minutach od momentu startu. Zwycięzcom biegu na jedno okrążenie dookoła jeziora został Łukasz Wirkus z czasem 51 minut i 53 sekundy. Wśród Pań w biegu na 15 kilometrów najszybciej finiszowała Antonina Rychter, reprezentująca Szczecinek. Jej czas 1 godzina 1 minuta i 38 sekund. Najważniejszym punktem imprezy był oczywiście maraton, który liczył ponad 42 kilometry. W biegu tym sklasyfikowanych zostało ostatecznie 76 zawodników, a najszybszy był Dmitro Kononow, reprezentujący Ukrainę. Jego czas wyniósł 2 godziny 47 minut i 53 sekundy.

Pełne wyniki znajdą Państwo tutaj: 15 KILOMETRÓW oraz MARATON

Relacja z wydarzenia wyemitowana zostanie w TV GAWEX w poniedziałek, 8 sierpnia po serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: