Nie zatrzymał się do kontroli, bo jechał kradzionym pojazdem, posiadał narkotyki i atrapę broni

  • KW
  • 2016-08-05 13:06:59
Nie zatrzymał się do kontroli, bo jechał kradzionym pojazdem, posiadał narkotyki i atrapę broni
  • Foto: KMP Koszalin

Sceny jak z filmu rozegrały się dwa dni temu na ulicach Koszalina. Policjanci z koszalińskiej drogówki podjęli pościg za mężczyzną uciekającym samochodem marki Hyundai. Jego zatrzymanie przez mundurowych wyjaśniło ilu przestępstw dopuścił się 27-letni mężczyzna i jego o rok młodszy kolega.

Policjanci z koszalińskiej drogówki na jednej z ulic Koszalina usiłowali zatrzymać do kontroli mężczyznę poruszającego się z nadmierną prędkością samochodem marki Hyundai. W czasie prowadzonego pościgu kierujący wjechał w ślepą uliczkę, zatrzymał pojazd, a następnie chciał wraz z kolegą z niego uciec.

Mundurowi zatrzymali i ustalili dane obu mężczyzn. Kierowcą okazał się 27 – latek z Torunia, znany już wcześniej organom ścigania. Również od niego o rok młodszy pasażer w systemach policyjnych widniał jako osoba karana. W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy czynności wyszło na jaw, że kierujący uciekał przed policjantami, ponieważ w pojeździe miał ukryte narkotyki i atrapę broni, a samochód, którym poruszali się mężczyźni, był kilka dni wcześniej skradziony.

To nie wszystkie przewinienia 27-latka. W trakcie przeszukania jego mieszkania kryminalni ujawnili ponad 30 gramów narkotyków. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 50 gramów marihuany i ponad 60 gramów amfetaminy.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Już usłyszeli zarzuty, które zagrożone są karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Koszalinie, po zapoznaniu z materiałami postępowania, zastosował wobec 27 i 26-latka policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

info: mł. asp. Monika Kosiec/KMP Koszalin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: