Piwnica szczecineckiego muzeum w remoncie

  • KW
  • 2016-08-06 11:15:07
Piwnica szczecineckiego muzeum w remoncie
  • Foto: TV Gawex

Okres wakacyjny to dla wielu odpoczynek, ale również jest to czas remontów przeprowadzanych w szkołach czy różnych instytucjach. Taka renowacja odbywa się między innymi w Muzeum Regionalnym w Szczecinku. Tam od dłuższego czasu konieczne było odnowienie piwnicy, która z powodu swojego położenia narażona była między innymi na częste zalania.

Piwnica w szczecineckim muzeum od jakiegoś czasu była wykorzystywana jako miejsce, gdzie również wystawiane były różnego rodzaju eksponaty. Niestety, z miejscem tym było wiele problemów i dlatego konieczny był remont tej najniższej kondygnacji budynku. Inwestorem remontu jest samorząd miasta Szczecinek, bo przecież to on jest właścicielem obiektu, z którego korzystamy. 10 lat temu ten obiekt poszkolny został zaadaptowany na muzeum. Przez te 10 lat piwnica, która została pogłębiona, miała problemy z wilgocią, tworzyły się tam kałuże -  opowiada dyrektor muzeum Ireneusz Markanicz. Aby rozwiązać powtarzający się problem, próbowano wielu rozwiązań. Czasami się one sprawdzały, czasami nie, dlatego też po raz kolejny przystąpiono do remontu. 

Trzeba zaznaczyć, że finansowanie modernizacji jest o tyle korzystne, że wynika ono z odszkodowania, jakie miasto otrzymało właśnie po jednym z nieudanych remontów piwnicy. Pojawia się kolejna firma, która zastosuje kolejne rozwiązania. Mam nadzieję, że dzięki temu nareszcie będziemy mieli suche piwnice, bo o to w tym wszystkim chodzi - przyznaje I. Markanicz.

Prace remontowe jeszcze trwają, ale, jak podkreśla dyrektor muzeum, wchodzą już w ostatnią fazę. Co do terminu zakończenia prac nie ma większego nacisku, jednak bez problemów powinien on się zakończyć do końca wakacji i piwnica obiektu znowu przeznaczona zostanie na prezentacje ciekawych wystaw. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: