Stanica wędkarska i Strefa Aktywnego Wypoczynku pod ''okiem wielkiego brata''

  • KW
  • 2016-08-05 13:55:57
Stanica wędkarska i Strefa Aktywnego Wypoczynku pod ''okiem wielkiego brata''
  • Foto: TV Gawex

To, jak ważny jest monitoring w kontekście dbania o bezpieczeństwo, wiedzą wszyscy. Zdają sobie z tego sprawę także włodarze Szczecinka, dlatego też system kamer monitorujących nasze ulice stale się rozbudowaje. Od niedawna działają dwa, nowe takie urzadzenia, które zostały zamontowane przy Strefie Aktywnego Wypoczynku, a także przy nowej stanicy wędkarskiej.

Dwie, nowoczesne kamery monitoringu zostały zamontowane w Szczecinku. Ich lokalizacja związana jest z nowymi obiektami wybudowanymi w naszym mieście, czyli przy stanicy wędkarskiej oraz przy plaży wojskowej, a także przy Strefie Aktywnego Wypoczynku. W tym momencie obsługujemy 36 kamer monitoringu miejskiego. W ostatnich dniach doszły do nas dwie, nowe kamery. Są to urządzenia pracujące w technologii full HD. Dzięki nim z pewnością zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców -  mówi nam Grzegorz Usilewicz, kierownik referatu ds. monitoringu miejskiego Straży Miejskiej Szczecinek.

Jak się okazuje, monitoring w Szczecinku spełnia swoją rolę i dzięki kamerą udało się odnotować i w porę zauważyć wiele niebezpiecznych zdarzeń. Tam, gdzie nie dotrze patrol, są kamery monitoringu, które pomagają w ujawnianiu wykroczeń. W pierwszym półroczu 2016 roku za pomocą monitoringu miejskiego ujawniliśmy 698 różnego rodzaju zdarzeń - dodaje nasz rozmówca.  

Jak podkreślają strażnicy miejscy, monitoring w każdym mieście jest konieczny i powinien być z roku na rok rozwijany. Już teraz nagrania z kamer służą nie tylko ujawnianiu niebezpiecznych zdarzeń, ale także jako materiały dowodowe w sądach. Miejmy nadzieję, że takich nowoczesnych urządzeń będzie w Szczecinku coraz więcej. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: