Niebawem rozpocznie się drugi etap remontu ulicy Staszica

  • KW
  • 2016-08-04 12:51:29
Niebawem rozpocznie się drugi etap remontu ulicy Staszica
  • Foto: TV Gawex

Powiat szczecinecki rozstrzygnął przetarg na II etap remontu ulicy Staszica w Szczecinku. Firma Marbuk, która została wyłoniona w ramach postępowania przetargowego, powinna niebawem rozpocząć przebudowę. Przypomnijmy, I etap remontu ulicy Staszica został zakończony w grudniu 2015 roku.

W ramach prac ulica Staszica przebudowana zostanie od skrzyżowania z drogą krajową nr 20 (od ulicy Szczecińskiej) do ulicy Wilczkowskiej. Bardzo istotnym elementem będzie tu obniżenie podjazdu do Świątek o 1,5 metra oraz wykonanie murów oporowych, aby nie obsuwała się ziemia. Prace będą przebiegały na długości około 700 metrów. Koszt to prawie 1,5 mln złotych. Powiat szczecinecki na ten cel otrzymał 50-procentowe dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Dodatkowo inwestycję wesprze Miasto Szczecinek kwotą 200 tysięcy złotych.

Zadanie  "Przebudowa drogi powiatowej nr 1297Z ul. Staszica w Szczecinku - II etap" to bardzo ważna inwestycja, która z pewnością poprawi bezpieczeństwo i jakość poruszania się po tym rejonie Szczecinka. Każdy kto mieszka w Szczecinku i był na Świątkach wie, jak wygląda ta droga. Podjazd pod górkę, utrudnienia dla autobusów, słaba widoczność i ostry skręt - ta ulica od dawna prosiła się o remont - mówi Burmistrz Szczecinka, Jerzy Hardie-Douglas. Dodatkowym powodem do rozpoczęcia inwestycji właśnie tam była budowa stadionu lekkoatletycznego przy ZS nr 6 oraz zapowiadająca się inwestycja, czyli otworzenie centrum szkoleniowego dla piłkarzy -  dodaje nasz rozmówca.

Prace mają rozpocząć się jeszcze w sierpniu, a finał inwestycji zaplanowany jest na koniec 2016 roku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: