Lions Camp. Międzynarodowo w Szczecinku

  • KW
  • 2016-08-04 14:45:01
Lions Camp. Międzynarodowo w Szczecinku
  • Foto: Lions Club Szczecinek

Międzynarodowy obóz zorganizowany przez Lions Club trwa właśnie w Szczecinku. Do naszej miejscowości przyjechała uzdolniona młodzież z różnych części Europy i nie tylko. Tutaj przez tydzień przygotowane zostały dla nich takie atrakcje jak paintball, pływanie na wyciągu do nart wodnych czy zawody na strzelnicy.

Lions Club International to organizacja skupiająca ponad milion ludzi na całym świecie. Obozy zorganizowane przez nich mają na celu przede wszystkim integrację młodzieży z różnych stron świata. W ramach takiego obozu kilkudziesięciu młodych ludzi przyjechało do Szczecinka. Kluby Lions podzielone są na wiele okręgów, z reguły okręg to dany kraj lub grupa krajów. W naszym przypadku jest to okręg 121 Polska i w ramach tego okręgu odbywa się obóz w Szczecinku, gdzie zjeżdżają się ludzie z wielu okręgów. W tym roku gościmy 21 uczestników głównie z Europy, ale mamy też uczestnika z Indii i Izraela - mówi nam Filip Bielicki z Lions Club Szczecinek.

W ramach tygodnia, jaki uczestnicy spędzają w Szczecinku, przygotowanych zostało dla nich wiele atrakcji. Zajęcia mają na celu integrację młodzieży. Mamy zajęcia sportowe, a także takie, dzięki którym młodzież poznaje swoje kraje -  zdradza nam Hanna Sobiech, dyrektor obozu. W rozmowie z uczestnikami mogliśmy dowiedzieć się, że bardzo im się podoba Szczecinek oraz Polska. Bardzo często obozowicze zaznaczali, że lubią przyjeżdżać do naszego kraju, ponieważ jest tu dużo zieleni i mamy piękną przyrodę. Także Szczecinek pod tym względem przypadł im do gustu. Ciekawa jest też wasza kultura - zaznaczali.

Młodzież ze Szczecinka wyjeżdża już w sobotę, 6 sierpnia. Dla większości z tych uczestników była to pierwsza wizyta w naszym kraju, więc tym bardziej należy się cieszyć, że Szczecinek został zaprezentowany obozowiczom z jak najlepszej strony.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: