Akademia Piłkarska Szczecinek na obozie przygotowawczym

  • KW
  • 2016-08-04 09:47:34
Akademia Piłkarska Szczecinek na obozie przygotowawczym
  • Foto: AP Szczecinek

Z początkiem sierpnia ruszyły właściwe przygotowania Akademii Piłkarskiej do nowego sezonu. W tym kluczowym okresie nie mogło zabraknąć wyjazdu na obóz dochodzeniowy. Od soboty w Czarnocinie nad Zalewem Szczecińskim przebywają juniorzy starsi, juniorzy młodsi i żacy. W drugim turnusie do tego samego ośrodka wyjadą trampkarze i orliki.

Ośrodek jest mi dobrze znany, jeździłem tu jeszcze z kadrą województwa zachodniopomorskiego – mówi koordynator Akademii, Tadeusz Datta. Warunki do pracy są idealne, dzięki czemu przygotowujemy się naprawdę solidnie. Na początek obozu juniorzy starsi zagrali sparing z seniorami Pomorzanina Nowogard i po bardzo dobrej grze wygrali 2-1 - dodaje.

W trakcie nowego sezonu – który ruszy jeszcze w sierpniu – juniorzy młodsi i juniorzy starsi występować będą pod szyldem „Akademia MKP Szczecinek”. Zdecydowaliśmy się na zgłoszenie juniorów poprzez MKP, po to by zapewnić piłkarzom harmonijny rozwój. Dotychczas najzdolniejsi juniorzy nie mogli spróbować swoich sił w seniorskim MKP, a Ci zgłoszeni do MKP nie mieli możliwości by grać w zespołach Akademii. Jestem przekonany, że ta zmiana wyjdzie na dobre wszystkim – zarówno obu klubom jak i zawodnikom – mówi prezes Akademii, Szymon Bibik.

MKP Szczecinek grę w IV. lidze zainauguruje 13. sierpnia meczem u siebie z Drawą Drawsko Pomorskie. 24. sierpnia rywalizację w Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych rozpoczyna Akademia MKP (mecz z Gwardią Koszalin). Tego samego dnia trampkarze – również w Ligach Wojewódzkiej – zagrają u siebie z AP Reissa Błonie Barwice. 27. sierpnia rusza natomiast Liga Wojewódzka Juniorów Starszych. Akademia MKP na początek podejmie u siebie AP Kotwica Kołobrzeg.

Akademia Piłkarska Szczecinek na obozie przygotowawczym

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: