Letni Turniej Strzelania z Wiatrówki w borneńskim DPSie

  • KW
  • 2016-08-03 13:54:34
Letni Turniej Strzelania z Wiatrówki w borneńskim DPSie
  • Foto: Tomasz Kapuściński

W dniu 28 lipca 2016r., Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas” zorganizowało w Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie imprezę sportowo – integracyjną pn. „LETNI TURNIEJ STRZELANIA Z WIATRÓWKI”, będącą częścią projektu pn. „NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH”, współfinansowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie.

W imprezie uczestniczyły osoby w wieku emerytalnym z Bornego Sulinowa (szczególnie mieszkańcy DPS), podopieczni i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Turowie oraz przedstawiciele Zespołu „Borneńskie Wrzosy”. Łącznie 60 osób.

Zgodnie z założeniami projektowymi, uczestnicy imprezy poza wypoczynkiem, dobrą zabawą, integracją wewnątrzpokoleniową, przełamywaniem barier w myśleniu o sobie i swoich ograniczeniach, degustacją kultowych kiełbasek i karczków grillowanych przez Panią Magdalenę Ganobis, uczestniczyli także w prowadzonym przez Pana Krzysztofa Leśniewicza – Turnieju Strzelania z Wiatrówki.

Turniej okazał się bardzo wyrównany. Stawce niemal od początku przewodził mieszkaniec DPS – Pan Bogusław Dranczewski, który ustrzelił 25 punktów na 30 możliwych. Jednak na ostatniej prostej o jeden punkcik został wyprzedzony przez Pana Marcina Szafarza (ŚDS Turowo), który otrzymał pamiątkowy puchar.

Kolejną ofertą Stowarzyszenia „Wyprzedzić czas” dla osób starszych i osób niepełnosprawnych będzie, przygotowywany już od kilku miesięcy, XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych. Jest on zaplanowany na 25 sierpnia 2016r.

info: koordynator projektu, Tomasz Kapuściński

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: