Rozmów w sprawie obwodnicy Szczecinka ciąg dalszy

  • KW
  • 2016-08-03 10:38:19
Rozmów w sprawie obwodnicy Szczecinka ciąg dalszy
  • Foto: TV Gawex

W środę (03.08) o godzinie 10 w szczecineckim ratuszu rozpoczęło się kolejne spotkanie dotyczące obwodnicy Szczecinka. Ratusz, wykonawca inwestycji oraz przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad spotkali się, aby przedyskutować szczegóły przebiegu obwodnicy i poszczególnych rozwiązań, które zostaną zastosowane.

Budowa szczecineckiej obwodnicy realizowana jest w formule ''zaprojektuj i wybuduj'' przez konsorcjum firm Eurovia Polska S.A., Warbud S.A.. Od kilku miesięcy trwają prace nad projektem, gdzie inwestor, wykonawca oraz władze Szczecinka starają się możliwie zoptymalizować i zastosować dogodne włączenia oraz rozwiązania w obrębie węzłów. Nie do końca zgadzamy się z pewnymi rozstrzygnięciami. Dużo uwag mamy w obrębie ulicy Prusa przy węźle centrum, a także spraw związanych z drogami wspomagającymi, które będą miały zapewnić ciągłość układów komunikacyjnych - mówi nam Daniel Rak, Wiceburmistrz Szczecinka. Później docelowo wszystkie drogi będzie trzeba utrzymywać, dlatego oprócz rozmów o planach, trwają jeszcze porozumienia związane z tym, kto będzie zarządzał drogami wspomagającymi. Jest także sporo spraw dodatkowych związanych np. z problematyką wód deszczowych. Jak zaznacza Daniel Rak, budowa obwodnicy to ogromny projekt wart 340 milionów złotych, dlatego jej zakres jest trudny do uzgodnienia i potrzeba dużo wysiłku na jego realizację. Nam zależy, żeby jak najwięcej ugrać, z kolei GDDKiA patrzy na swój budżet. Będziemy musieli z uzgodnieniami w pewnym momencie ''się spotkać'' - podsumował wiceburmistrz.

Przypomnijmy, obwodnica Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S-11 będzie przebiegała po wschodniej części miasta i będzie miała długość 12 km. Na włączeniach w istniejącą DK nr 11 zostaną zlokalizowane ronda - jeden koło Turowa, a drugi nieopodal byłej strzelnicy garnizonowej w kierunku Koszalina. Na samej obwodnicy wybudowane zostaną dwa węzły drogowe "Szczecinek Centrum" i "Szczecinek Wschód".

Według wstępnych założeń, realizacja zadania potrwa 34 miesiące, w tym 15 miesięcy jest przewidziane na prace projektowe. Budowa drogi zostanie ukończona w kwietniu 2019 roku.

Rozmów w sprawie obwodnicy Szczecinka ciąg dalszy

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: