Finanse, nieruchomości i edukacja - posiedzenie Zarządu Powiatu Szczecineckiego

  • KW
  • 2016-08-02 08:06:06
Finanse, nieruchomości i edukacja - posiedzenie Zarządu Powiatu Szczecineckiego
  • Foto: TV Gawex

W miniony piątek (29.07.2016) na cotygodniowych obradach zebrali się Członkowie Zarządu Powiatu Szczecineckiego. Te zdominowały sprawy dotyczące finansów, nieruchomości i edukacji.

Zdecydowano o zwiększeniu środków finansowych związanych z rozbudową szpitala w Szczecinku - III etap – SOR, OIOM i Oddział Pediatryczny. Wyłoniono najkorzystniejsze oferty w przetargu nieograniczonym na dostawę i montaż części wyposażenia rzeczonych oddziałów. Kardiomonitory, centralę monitorującą oraz pulsoksymetry dostarczy firma Biomeditek Sp. z o.o. z Białegostoku. Maceratory oraz myjki do basenów dostarczy firma Greenpol Instytut Kształtowania Środowiska Sp. z o.o. z Zielonej Góry. Pompy infuzyjne, pompy do toczenia krwi oraz ssaki elektryczne dostarczy firma Medima Sp. z o.o. z  Warszawy. Ciśnieniomierze, aparaty EKG, lampy medyczne, nebulizatory, inhalatory, wagi, otoskopy, lodówki na leki, rolki do przekładania pacjentów, stojaki na kroplówki  oraz wózki transportowe dostarczy firma Konkret Dagmary Fik i Marcina Mazurkiewicza z Chełma oraz firma Naturfarm Piotra Wojciechowskiego z Dopiewa. Lampy do fototerapii dostarczy firma NZ Techno Sp. z o.o. z Warszawy. Łóżka szpitalne, stoliki przyłóżkowe, parawany, stanowisko do pobierania krwi oraz leżanki do badań dostarczy firma Euromed Medical Solution z Poznania. Stół zabiegowy z oświetleniem dostarczy firma Dräger Polska Sp. z o.o. z Bydgoszczy. Biorąc pod uwagę oszczędności oraz straty w poszczególnych zadaniach, wyposażenie szpitalnych oddziałów wygeneruje dodatkowy koszt w wysokości 144 301,58 zł.

Zarząd Powiatu pozytywnie rozpatrzył wniosek wykonawcy realizującego zadanie polegające na dostawie oraz instalacji odnawialnych źródeł energii w Zespole Szkół Technicznych i w Wielofunkcyjnej Placówce Pomocy Rodzinie w Szczecinku o wcześniejszą zapłatę faktury.

Zdecydowano również o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na przebudowę drogi powiatowej Nr 1297Z ul. St. Staszica w Szczecinku – II etap, którą przedłożyła firma Marbruk Sp. z o.o. - Charzykowy i rzeczone przedsięwzięcie zrealizuje za  1 489 783,53 zł brutto.

Tuż po posiedzeniu  Zarządu Wicestarosta Marek Kotschy oraz Członek Zarządu Krzytof Zając podpisali umowę z Kanclerzem Politechniki Koszalińskiej Arturem Wezgrajem dotyczącą użyczenia uczelni schroniska młodzieżowego oraz sali gimnastycznej stanowiącej część dawnej nieruchomości Zespołu Szkół nr 3 na potrzeby funkcjonowania w Szczecinku zamiejscowego Wydziału Politechniki Koszalińskiej. Podczas obrad, w części poświęconej nieruchomościom, ustalono treść i warunki rzeczonej umowy.

W części poświęconej edukacji zarząd zapoznał się z informacją o kontroli zajęć związanych z działalnością sekcji i klubów realizowanych przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury oraz przyjął rozliczenia zadań publicznych pn.: „Turniej siatkarski Gryf na Mysiej wyspie”  –  realizowany przez Miejski Klub Sportowy „Gryf Szczecinek”, „Dwudniowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2006” – realizowany przez Akademię Piłkarską Szczecinek, „Turystycznie rozśpiewani – turystyczne szlagiery z harcerskim zadęciem” -  realizowany przez Chorągiew Zachodniopomorską ZHP.

info: P. Rozmus, Starostwo Powiatowe Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: