Powiatowo-Gminne Święto Plonów tym razem w miejscowości Stepień (gm. Biały Bór)

  • KW
  • 2016-09-02 09:50:06
Powiatowo-Gminne Święto Plonów tym razem w miejscowości Stepień (gm. Biały Bór)
  • Foto: archiwum TV Gawex

Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis z Burmistrzem Miasta i Gminy Biały Bór Pawłem Mikołajewskim serdecznie zapraszają mieszkańców powiatu szczecineckiego do udziału w Dożynkach Powiatowo-Gminnych, które w tym roku odbędą się 17 września, w miejscowości Stepień na terenie Gminy Biały Bór (teren rekreacyjny nad jeziorem).

Obok wystawy rolniczo-ogrodniczo-gospodarczej organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji, w tym m.in. stoiska z ekologiczną żywnością, wytwarzaną na terenie powiatu szczecineckiego, sprzętem rolniczym, rękodziełem, stoiska doradczo-konsultacyjne oraz degustacyjne.

Wśród licznych konkursów przewidzianych podczas dożynek zwracamy uwagę na konkursy: „Najsmaczniejszą potrawę lokalną powiatu szczecineckiego 2016” i „Najsmaczniejszą nalewkę, wino powiatu szczecineckiego 2016” oraz nowy konkurs „Najatrakcyjniejszy totem-witacz dożynkowy”. Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu do udziału w nich. Jednocześnie zwracamy uwagę, iż konkurs na „Najsmaczniejszą potrawę lokalną” podzielony jest na dwie kategorie: danie główne oraz deser.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w ww. konkursach dokonują zgłoszeń na zamieszczonych niżej formularzach, które należy złożyć w swoich urzędach gmin lub bezpośrednio w Starostwie Powiatowym w Szczecinku - Wydział Funduszy Zewnętrznych, Współpracy i Rozwoju, pokój nr 15 lub przesłać faksem na numer: 94 372 92 47 lub skan na adres: k.oles@powiat.szczecinek.pl.

Gminy będą konkurować o tytuł „Najlepszej Gminy Powiatu Szczecineckiego 2016” w następujących konkurencjach:
1. Powiatowy Konkurs Wieńców Dożynkowych,
2. Turniej sportowo-rekreacyjny samorządów (drużyna składa się z 5 sołtysów, konkurencje VIP udział biorą: burmistrz, wójt lub ich zastępcy lub przewodniczący rady gminy),
3. Najciekawsza prezentacja gminy,
4. Najatrakcyjniejszy totem-witacz dożynkowy.

Serdecznie zapraszamy indywidualnych producentów rolnych, firmy i instytucje działające na rzecz i w otoczeniu rolnictwa, ogrodników, rękodzielników zainteresowanych prezentacją lub sprzedażą oraz właścicieli stoisk z zabawkami, kosmetykami itp. do udziału w tegorocznych uroczystościach (własne stoisko z ofertą, sprzedaż). Jeśli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w tegorocznych Dożynkach Powiatowo-Gminnych prosimy o zgłaszanie deklaracji udziału do 12.08.2016 r. Warunki uczestnictwa oraz szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 94 37 29 253 lub mailem: k.oles@powiat.szczecinek.pl.

info: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: