Kierował pod wpływem alkoholu - uderzył w uliczną latarnię i zasnął

  • KW
  • 2016-08-01 10:59:56
Kierował pod wpływem alkoholu - uderzył w uliczną latarnię i zasnął
  • Foto: TV Gawex

Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż dla nietrzeźwego kierowcy. 52-letni kierowca peugeota mając 2,5 promila alkoholu w organizmie uderzył w uliczną latarnię i zasnął. Mężczyzna został zatrzymany i wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.

Do ujęcia obywatelskiego doszłow miejscowości Chłopy. Ze wstępnych ustaleń policjantów i relacji świadków wynika, że kierujący peugeotem w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię uliczną. Po kolizji 52-latek z Bydgoszczy po prostu usnął za kierownicą. Świadkowie zdarzenia o całym zajściu zawiadomili Policję.

Oficer dyżurny koszalińskiej komendy po otrzymaniu zgłoszenia o ujęciu przez obywateli nietrzeźwego kierującego, natychmiast skierował policyjną załogę. Podczas przeprowadzania przez mundurowych badania na trzeźwość okazało się, że 5 -letni mężczyzna miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Dziś nieodpowiedzialny kierowca usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Wkrótce 52-latek za swój czyn odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.


info: mł. asp.  Monika Kosiec / KMP Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: