W Szczecinku pobili rekord Polski w resuscytacji krążeniowo-oddechowej

  • KW
  • 2016-07-31 11:09:06
W Szczecinku pobili rekord Polski w resuscytacji krążeniowo-oddechowej
  • Foto: TV Gawex

Dotychczasowy rekord Polski w resuscytacji krążeniowo-oddechowej to 13 godzin i 30 minut. Jednak wczoraj, 30 lipca, nad Trzesieckiem ustanowiony został nowy rekord - 15 godzin ciągłego RKO.

Pomysłodawcą tego oryginalnego i rzadko spotykanego wydarzenia była Szczecinecka Akademia Ratownicza działająca przy Komendzie Hufca Szczecinek. W sobotni poranek, dokładnie o 7:36 rozpoczęło się bicie rekordu Polski w RKO. 

Każdy, kto w tym czasie przybył pod szczecinecki Zamek i przeszedł wstępny kurs, mógł wziąć czynny udział w ustanawianiu nowego rekordu. Była to więc także doskonała okazja dla mieszkańców Szczecinka i turystów, aby zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Według wymagań Komisji Polskich Rekordów całość musiała zostać udokumentowana materiałem wideo. Akcja wymagała również dobrego zgrania oraz intensywności - przerwa pomiędzy uciskami nie mogła przekroczyć dwóch sekund, a pomiędzy uciskami i oddechami dziesięciu sekund. 

Celem SARu było ustanowienie 15-godzinnego rekordu i dokładnie o 22:36 ten cel został osiągnięty. Teraz pozostaje tylko czekać na potwierdzenie od Komisji Polskich Rekordów, że to właśnie nad Trzesieckiem, w Szczecinku został pobity rekord w RKO. 

Gratulujemy i życzymy jeszcze więcej takich inicjatyw!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: