Wilki bytują i polują w podszczecineckich lasach

  • KW
  • 2016-07-29 11:05:45
Wilki bytują i polują w podszczecineckich lasach
  • Foto: Nadleśnictwo Szczecinek

W podszczecineckich lasach można spotkać wilki. W ostatnim czasie fotopułapki zamontowane przez leśników ze Szczecinka zarejestrowały obecność właśnie tych zwierząt. Nadleśnictwo Szczecinek podkreśla, że nie jest to nic dziwnego, gdyż drapieżników tych możemy od dłuższego czasu spotkać w okolicznych lasach. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to by wiedzieć, jak się w takim przypadku zachować.

Nasze służby terenowe potwierdziły, że wilki są, bytują i polują na terenach Nadleśnictwa Szczecinek. Świadczy o tym galeria zdjęć wilczycy, która została sfotografowana na terenie obrębu Dyminek -  relacjonuje Andrzej Brusiło, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Szczecinek.

W ostatnim czasie na stronach internetowych Nadleśnictwa Szczecinek pojawiło się zdjęcie wilczycy. Jak zaznacza Andrzej Brusiło nie wiadomo jeszcze czy wilki na terenach szczecineckich są stałe, na pewno jednak przechodzą i polują. Okazuje się także, że wilki nie muszą być tak niebezpieczne, jak nam się wydaje. Najważniejsze jest, aby zachować spokój kiedy zwierzę spotkamy na swojej drodze. Wilk jest dzikim zwierzęciem, więc unika on kontaktu z człowiekiem. Kiedy my go zobaczymy, on już może nas widzieć kilkanaście razy i wtedy sam decyduje czy chce się nam pokazać, czy nie. W momencie, kiedy jesteśmy na grzybach czy jagodach i spotkamy wilka, powinniśmy spokojnie stanąć, nie wykonywać gwałtownych ruchów, nie uciekać. Wilk na nas popatrzy i szybko zniknie, niczym zjawa -  wyjaśnia nasz rozmówca.

Pamiętajmy więc, że są to dzikie zwierzęta, jeśli jednak będziemy potrafili odpowiednio się zachować, to nie zrobią nam krzywdy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: