Nowa kosiarka i samochód dostawczy - PGK wymienia sprzęty

  • KW
  • 2016-07-29 11:10:38
Nowa kosiarka i samochód dostawczy - PGK wymienia sprzęty
  • Foto: TV Gawex

Nowa kosiarka samozbierająca czy samochód dostawczy - to kolejne inwestycje szczecineckiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które mają usprawnić działalność tej spółki miejskiej. Jak zaznacza Tadeusz Chruściel, wiceprezes PGK, nowy sprzęt przyczyni się do większej skuteczności w działaniu.

Nowy nabytek, który znacznie ułatwia pracę Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej to kosiarka samozbierająca o dużej szerokości koszenia. Zaletą jej jest wysokie podnoszenie. Kosz, gdzie zbierana jest trawa, ma możliwość podnoszenia się na wysokość blisko dwóch metrów. Stąd możemy bezpośrednio na przyczepę składować zawartość kosza - informuje Tadeusz Chruściel, wiceprezes PGK Szczecinek.

Spółka posiada coraz więcej powierzchni, które musi kosić. Pod opieką PGK są nowo powstałe drogi, okalane pasami zieleni. Stąd już od dawna istniała potrzeba zainwestowania w tego typu sprzęt. Dodatkowo zakupiony model kosiarki będzie mógł być wykorzystywany w okresie zimowym. Wystarczy, że dokupimy kabinę i urządzenia do zimowego utrzymania chodników - zaznacza nasz rozmówca.

Kolejnym ważnym zakupem dla PGK Szczecinek jest zakup samochodu dostawczego skrzyniowego, który jednocześnie będzie w stanie pomieścić 6-7 osób. Jak zaznacza wiceprezes spółki nowe zakupy to dążenie do zwiększenia skuteczności w działaniu. Każdy sprzęt po latach intensywnego użytkowania się zużywa, nie inaczej jest i w tym przypadku.  

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: