Nowa droga do Dalęcina jeszcze w tym roku

  • KW
  • 2016-07-28 12:19:49
Nowa droga do Dalęcina jeszcze w tym roku
  • Foto: TV Gawex

Kolejna zniszczona droga podlegająca pod powiat szczecinecki zostanie niebawem wyremontowana, choć takich planów na ten rok nie było. Mowa tu o drodze powiatowej do Dalęcina, biegnącej od krajowej jedenastki. W realizacji tej inwestycji powiatowi szczecineckiemu finansowo pomoże gmina Szczecinek.

Przebudowa prawie dwukilometrowego odcinka drogi powiatowej biegnącej od krajowej ''jedenastki'' do Dalęcina nie byłaby możliwa gdyby nie korzystne rozstrzygnięcie przetargu na remont drogi do miejscowości Mosina. Zakończyliśmy przetarg na przebudowę drogi do Mosiny. Szacowaliśmy to zadanie na ponad 2 miliony złotych. Do przetargu wpłynęło sześć ofert, a najtańsza z nich opiewała na 1 mln 400 tys. złotych i spełniała warunki. Zdecydowaliśmy więc, aby oszczędności zostały przesunięte na przebudowę drogi od DK nr 11 do miejscowości Dalęcino - informuje nas Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis.

Koszt przebudowy dojazdu do Dalęcina to około 1 mln 200 tys. złotych, które dofinansuje także gmina Szczecinek w kwocie 300 tysięcy złotych. Zwróciłem się do wójta gminy Szczecinek o dofinansowanie naszej inwestycji. Radni jednogłośnie zgodzili się i przekażą 300 tysięcy na remont drogi do Dalęcina - dodaje starosta. 

Droga, o której mowa, jest bardzo wąska i w fatalnym stanie technicznym. Dodatkowo często w pobliżu jej skrzyżowania z drogą krajową nr 11 dochodzi do wypadków, wówczas objazdy są kierowane właśnie przez Dalęcino. Jest to więc jedna z istotniejszych i ważnych inwestycji, której rozpoczęcie i zakończenie planowane jest na bieżący rok.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: