[WIDEO] ŚDM: Ze Szczecinka do Krakowa

  • KW
  • 2016-07-27 09:51:15
[WIDEO] ŚDM: Ze Szczecinka do Krakowa
  • Foto: TV Gawex

W Krakowie trwa długo wyczekiwane wydarzenie, które ściągnęło do naszego kraju wielu młodych pielgrzymów z całego globu. Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkanie młodych katolików z papieżem. Tematem XXXI Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 są słowa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Na to wyjątkowe wydarzenie wyruszyła również młodzież ze Szczecinka.

W Polsce Światowe Dni Młodzieży obywają się po raz drugi. Pierwsze takie spotkanie w naszym kraju odbyło się w Częstochowie na Jasnej Górze w 1991 roku. Oficjalnymi kandydatami do organizacji Światowych Dni Młodzieży w roku 2016 były: Kraków, Londyn, Ryga i Seul. Zgodnie z przyjętą zasadą, że Światowe Dni Młodzieży odbywają się w wymiarze międzynarodowym naprzemiennie w Europie i na pozostałych kontynentach, spodziewano się, że kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się najprawdopodobniej w jednym z miast europejskich. Ogłoszenie miejsca kolejnych Światowych Dni Młodzieży nastąpiło 28 lipca 2013 w Rio de Janeiro przez papieża Franciszka. Starania o organizację ŚDM w Krakowie podjął Stanisław Dziwisz. Zostały one poparte przez Konferencję Episkopatu Polski i samorządowców.

Ze Szczecinka wyruszyły grupy pielgrzymów z Parafii Ducha Św. wraz z o. Markiem Kordeckim oraz młodzież z parafii św. Krzysztofa wraz z ks. Gracjanem Ostrowskim. Dla wielu z tych młodych ludzi uczestnictwo w takim wydarzeniu jak Światowe Dni Młodzieży to wyjątkowe przeżycie. Większość z nich nie miała jeszcze okazji do wzięcia udziału w tego typu dniach. Przypomnijmy, Światowe Dni Młodzieży to nie tylko spotkanie i msza święta z Papieżem.Towarzyszy im wiele ciekawych wydarzeń, koncertów, warsztatów. Poniżej prezentujemy materiał wideo udostępniony naszej telewizji za pośrednictwem pielgrzymów ze Szczecinka. Zapraszamy do oglądania.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: