13 Czarny Szczep ze Szczecinka obozował w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

  • KW
  • 2016-07-25 12:19:05
13 Czarny Szczep ze Szczecinka obozował w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
  • Foto: 13 Czarny Szczep im. Zawiszy Czarnego w Szczecinku

Wakacje to czas, gdzie drużyny harcerskie, szczepy wyjeżdżają na obozy letnie. 13 Czarnemu Szczepowi im. Zawiszy Czarnego w Szczecinku jako jedynemu środowisku z terenu powiatu szczecineckiego zrzeszonemu w Związku Harcerstwa Polskiego, udało się i tego lata kontynuować swoją tradycję wyjazdu poza znane im na co dzień okolice, aby móc poznawać nowe miejsca, ludzi i zupełnie oderwać się od codzienności.

Podczas tegorocznego obozu w Jurze Krakowsko- Częstochowskiej, w poszukiwaniu punktów wspólnych pomiędzy harcerstwem, a rycerstwem, ''czarni'' wcielili się w rolę odkrywców. Wypełniając punkty Prawa Harcerskiego realizowali jednocześnie punkty kodeksu rycerskiego, co pozwoliło im zgłębić historię patrona przy jednoczesnym skupieniu się na tym, co nurtuje współczesny świat.

Angażując się w zagadnienia związane z ekologią, aktywnością społeczną czy relacjami międzyludzkimi spędziliśmy dwa pierwsze tygodnie lipca na szeregu działań ucząc się od siebie wzajemnie, jak przeciwdziałać zanieczyszczaniu środowiska, bierności społecznej i jak nawiązywać trwałe, pełne zaufania relacje, nie bacząc na występujące pomiędzy nami różnice - relacjonuje nam Daria Dziadkowiak z 13 Czarnego Szczepu. Po każdym dniu, kiedy nadchodził czas wieczornej refleksji nad ogniskiem, razem, w szerokim gronie od najmłodszych po tych najstarszych, harcerze ze Szczecinka zastanawiali się czy w teraźniejszości można być jeszcze rycerzem i czy ich postawy mogą mieć coś z rycerskością wspólnego. Do tego, że jest to niebywale trudne, ale i możliwe do zrealizowania dając przy okazji niesamowitą satysfakcję, doszliśmy już pod koniec naszej tegorocznej przygody, po odwiedzeniu Krakowa, Ogrodzieńca, Tyńca i przejściu łącznie kilkunastu kilometrów na szlakach - pełni satysfakcji, że nam się to udało. Czekamy na nowe wyzwania obozowe już do następnego lata - podsumowała nasza rozmówczyni.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: