Ponad 40 tysięcy złotych na nowy sprzęt sportowy dla basenu i kortów

  • KW
  • 2016-07-22 09:44:32
Ponad 40 tysięcy złotych na nowy sprzęt sportowy dla basenu i kortów
  • Foto: M. Ludewicz, UM Szczecinek

Siatki tenisowe, siatki do wyrównywania nawierzchni kortów, ławki z wieszakami, szczotki do linii tenisowych i specjalny system basenowych lin torowych tłumiących fale – między innymi taki sprzęt w najbliższym czasie pojawi się w Regionalnym Centrum Tenisowym oraz na Basenie Miejskim w Szczecinku.

Na wszystkie inwestycje Urząd Miasta wyda ponad 40 tys. zł. Prawie połowa tej kwoty, bo około 18 tys. zł będzie pochodziła z budżetu województwa zachodniopomorskiego, które dofinansuje zakupy - wyjaśnia Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy szczecineckiego ratusza.

Umowę, dzięki której dofinansowanie będzie możliwe podpisał Jerzy Hardie-Douglas, Burmistrz Szczecinka i Robert Grzywacz, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Pieniądze pochodzą z „Programu pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego na poprawę infrastruktury sportowej”. Przedsięwzięcie to realizowane było w latach 2002, 2005-2008 oraz ponownie od 2014 roku, po zakończeniu programu „Moje Boisko-Orlik 2012”. Tylko w tym roku na pokrycie części kosztów budowy, modernizacji czy remontów infrastruktury sportowej 60 samorządów z Pomorza Zachodniego otrzyma w sumie milion złotych.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: