Zaostrzone pręty wbite w leśne drogi w rejonie Wilczych Lasków

  • KW
  • 2016-07-21 13:34:34
Zaostrzone pręty wbite w leśne drogi w rejonie Wilczych Lasków
  • Foto: Straż Leśna Nadleśnictwa Okonek

Trwa sezon, kiedy to zdecydowana większość z nas swój wolny czas spędza na świeżym powietrzu, wybierając się na spacery do lasu czy na grzybobranie. Często jest też tak, że do tych różnych miejsc dojeżdżamy samochodami, innymi pojazdami silnikowymi lub rowerami. Niestety w okolicach leśnych miejscowości Wilcze Laski (gm. Szczecinek) komuś nie spodobał się ruch na leśnych drogach i postanowił zamontować tam zaostrzone pręty, które mogły spowodować poważny wypadek.

Z jednej strony można fakt zbagatelizować, bo przecież nie ginie fantazja w narodzie. Z drugiej jednak strony, gdyby ktoś wjechał w te pręty motorem czy quadem to mogłoby dojść do wypadku i to nawet tragicznego. W przypadku samochodu można przebić wszystkie opony, bo pręty w koleinach zostały powbijane nawet podwójnie - mówi naszej redakcji Dariusz Dyl ze Straży Leśnej Nadleśnictwa Okonek. Na chwilę obecną znaleziono około 20 prętów zbrojeniowych, zaostrzonych, które były wbite w różnych miejscach w rejonie miejscowości Wilcze Laski i tamtejszego lotniska. 

Aktualnie nie wiadomo kto jest sprawcą oraz czym kierowała się osoba, która postanowiła wbić pręty w leśne drogi. Nadleśnictwo Okonek prowadzi w tej sprawie dochodzenie i prosi osoby, które mogą wiedzieć cokolwiek na ten temat o kontakt. 

Komentarze (1)

... 2016-07-21 18:12

mam nadzieje ze ten ktos zostanie surowo ukarany. Ludzie na grzoby jezdza rowniez z dziecmi rowerami. czasami trzeba ruszyc glowa co sie robi..

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: