10 kolizji drogowych, 4 wypadki i 7 nietrzeźwych kierujących

  • KW
  • 2016-07-19 14:40:33
10 kolizji drogowych, 4 wypadki i 7 nietrzeźwych kierujących
  • Foto: TV Gawex/potrącenie na ulicy Jana Pawła II w Szczecinku

Ciężkie warunki pogodowe dały się we znaki kierowcom w naszej okolicy. Miniony weekend obfitował w wiele wypadków drogowych. Powiatowa Komenda Policji w Szczecinku odnotowała kilknaście zgłoszeń do wypadków drogowych, kolizji czy niebezpiecznych sytuacji na drogach, których konsekwencje są bardzo poważne.

Miniony weekend należał do bardzo niebezpiecznych. Szczecineccy policjanci kilkanaście razy interweniowali w sprawach wypadków i kolizji na drogach. Tylko od piątku, od godziny 15 do poniedziałku, do godziny 8, odnotowaliśmy 10 kolizji drogowych, 4 wypadki i 7 nietrzeźwych kierujących. Weekend był bardzo niebezpieczny na drogach. W większości odpowiadała za to pogoda jednak nie możemy być zwolnieni z braku wyobraźni - informuje Anna Matys, rzecznik prasowa szczecineckiej policji.

Niestety i w ten weekend nie zabrakło na drogach nietrzeźwych kierowców, którzy swoją nieodpowiedzialnością doprowadzili do wielu niebezpiecznych zdarzeń. Przykładem może być tu zdarzenie z terenu gminy Borne Sulinowo, o którym pisaliśmy w artykule: 44-letni pijany motocyklista z aktywnym zakazem spowodował kolizję

W ostatnim tygodniu do niebezpiecznych zdarzeń dochodziło także z udziałem pieszych, które również mają poważne konsekwencje. 15 lipca, w piątek do potrącenia doszło na pasach, na ulicy Wyszyńskiego w Szczecinku. 57-letni rowerzysta prowadził rower przez przejście dla pieszych. 82-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym marki Daewoo Tico nie zauważyła mężczyzny i w niego wjechała. Rowerzysta został zabrany do szpitala, miał on otwarte złamanie kości nogi. Kolejna niebezpieczna sytuacja miała miejsce w czwartek, 14 lipca na ulicy Jana Pawła II. Kobieta kierująca samochodem marki Volvo, podczas silnych opadów deszczu, najprawdopodobniej nie zauważyła kiedy starszy mężczyzna wszedł na pasy i go potrąciła. Poszkodowany został zabrany do szczecineckiego szpitala.

Kolejne, groźne zdarzenie z udziałem rowerzysty miało miejsce w poniedziałek (18.07) na ulicy Pilskiej. Rowerzysta poruszający się ulicą Pilską w stronę miejscowości Turowo, został potrącony przez jadący w tę samą stronę samochód ciężarowy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: