16. Warsztaty Instrumentów Dętych w Szczecinku

  • KW
  • 2016-07-19 14:33:36
16. Warsztaty Instrumentów Dętych w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Od 16 lat w okresie wakacyjnym szczecinecka szkoła muzyczna staje się swoistą stolicą warsztatów muzycznych. Niedawno zakończył się Letni Kurs Muzyczny, a zaraz po nim rozpoczęły się kolejne warsztaty, tym razem instrumentów dętych. Jest to wydarzenie, które przyciąga wielu znamienitych muzyków do naszego miasta co sprawia, że ranga warsztatów z roku na rok staje się coraz wyższa. Tegoroczna edycja przyciągnęła wielu uczestników nie tylko z Polski, ale także z wielu innych krajów.

Przechodząc obok budynku szkoły muzycznej nie sposób nie zauważyć, a raczej nie usłyszeć tego, co tam się dzieje. Mnóstwo muzyki, pojedynczych dźwięków, powtórzeń, prób - to wszystko za sprawą kolejnej edycji Warsztatów Instrumentów Dętych, które już od kilkunastu lat odbywają się w naszym mieście. W pierwszej turze warsztatów swoje umiejętności doskonalą saksofoniści, którzy na to wydarzenie zjechali się nie tylko z Polski ale również z Chorwacji, Słowenii, Ukrainy, Francji, a nawet z Japonii i Chin. Łącznie samych uczestników czynnych jest 60-ciu i mają oni szeroki wachlarz możliwości - od lekcji indywidualnych po wspólne zajęcia w większej grupie. Sami uczestnicy, jak również wykładowcy, nie kryją ogromnej radości z uczestnictwa w tym wydarzeniu. Ich zdaniem to, co cechuje te warsztaty, to przede wszystkim niesamowita atmosfera, która sprawia, że przez okres ich trwania wszyscy stają się jedną, wielką muzyczną rodziną.

Tuż po turnusie saksofonowym, do Szczecinka przyjadą fleciści, którzy również będą kształcić się pod okiem najlepszych z najlepszych. Ostatni, trzeci turnus przeznaczony będzie dla instrumentów dętych blaszanych.

Organizatorzy warsztatów przypominają wszystkim pasjonatom muzyki dętej, że praktycznie każdego wieczoru w auli Szkoły Muzycznej odbywają się koncerty, które są otwarte dla wszystkich. Szczegółowe informacje dotyczące wieczornych wydarzeń otwartych dla mieszkańców znajdą Państwo na stronie internetowej Szkoły Muzycznej bądź plakatach rozwieszonych w różnych częściach miasta.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: