Znalezioną kartą bankomatową płacił za swoje zakupy

  • KW
  • 2016-07-19 13:09:45
Znalezioną kartą bankomatową płacił za swoje zakupy
  • Foto: TV Gawex

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 60-latkowi, który zabrał kartę bankomatową i robił zakupy na konto jej właściciela. Przesłuchany przez świdwińskich policjantów mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. W najbliższym czasie za swoje czyny odpowie przed sądem.

W minioną sobotę około południa, dyżurny świdwińskiej policji, otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży. Zgłaszający poinformował, że utracił kartę bankomatową podczas zakupów w jednym z marketów. Pomimo, że użycie jej zostało natychmiast zablokowane, nowy "posiadacz" zdążył już zrobić zakupy na świdwińskich stacjach paliw.

Już następnego dnia świdwińscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży. Mężczyzna nie krył zdziwienia, kiedy do drzwi jego mieszkania zapukali funkcjonariusze. 60 - latek przyznał się, że korzystał z karty, którą znalazł w sklepie. Mieszkaniec Świdwina robił zakupy w różnych miejscach miasta płacąc za nie znalezioną kartą. Głównie regulował nią należności za tankowanie na stacjach paliw. Nawet kiedy kolejne transakcje płatności kartą były odrzucane, mężczyzna nie ustawał w następnych próbach.

Świdwińscy śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży i użycia karty bankomatowej. Sprawca przyznał się do popełnienia przestępstwa, grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

info: asp. Aneta Sękalska - Cybul / KPP Świdwin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: