Wpadł, gdy doglądał uprawy w przydomowej werandzie

  • KW
  • 2016-07-19 13:00:18
Wpadł, gdy doglądał uprawy w przydomowej werandzie
  • Foto: KMP Koszalin

Kryminalni z koszalińskiej komendy zwalczający przestępczość narkotykową, zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Funkcjonariusze zatrzymali 25-latka w trakcie „doglądania” plantacji. Największe krzewy osiągały ponad 1,5 metra wysokości. Zgodnie z przepisami ustawy, mężczyźnie może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową w wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych zlikwidowali nielegalną uprawę. Z zebranych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że mieszkaniec Koszalina na terenie posesji, w przydomowej werandzie, uprawia krzewy konopi indyjskich. Kryminalni po zgromadzeniu niezbędnych informacji udali się w to miejsce. W trakcie przeszukania ujawnili krzaki, z których największe osiągnęły wysokość ponad 1,5 metra.    

Policjanci na terenie posesji zastali również zaskoczonego ich wizytą właściciela plantacji, w trakcie doglądania roślin. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 14 zakazanych ustawą krzaków konopi indyjskich. Zatrzymany 25-latek samodzielnie przygotował pomieszczenie stwarzając roślinom optymalne warunki, w których mogły rosnąć. Zorganizował specjalne oświetlenie, a także urządzenia, tj. wentylatory, zraszacze i odczynniki służące do hodowli konopi.

Działający wbrew Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii 25-latek trafił do policyjnego aresztu. Dziś mężczyzna usłyszał zarzut zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.

info: mł. asp. Monika Kosiec/KMP Koszalin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: