44-letni pijany motocyklista z aktywnym zakazem spowodował kolizję

  • KW
  • 2016-07-19 10:07:44
44-letni pijany motocyklista z aktywnym zakazem spowodował kolizję
  • Foto: TV Gawex

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 44-latek, który spowodował kolizję na terenie gminy Borne Sulinowo. Mężczyzna prowadząc motocykl w takim stanie spowodował kolizję z innym autem. Teraz grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W niedzielę borneńscy policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Borne Sulinowo. Jak ustalili mundurowi na prostym odcinku drogi kierujący motocyklem marki Honda uderzył w tył osobówki marki Nissan. Kierujący motocyklem miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie, będąc w takim stanie przewoził równie pijanego pasażera. W trakcie kontroli policjanci ustalili, że 44-latek ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a motocykl, którym się poruszał nie był zarejestrowany. Dla ukrycia tego faktu właściciel założył tablice rejestracyjne od innego pojazdu - informuje Anna Matys, rzecznik prasowa szczecineckiej policji.

Lista przewinień, których dopuścił się 44-latek jest bardzo długa. Mężczyzna miał całą noc na przemyślenia w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Mężczyzna usłyszy zarzut prowadzenia pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu, a o jego dalszych lasach zadecyduje sąd.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: