Jezioro Tajemnic: setka przekroczona!

  • KW
  • 2016-07-18 10:36:32
Jezioro Tajemnic: setka przekroczona!
  • Foto: Powiat Drawski

Certyfikat Uczestnictwa w Akcji Eksploracyjno – Historycznej „Jezioro Tajemnic” o numerze 100 trafił do instytucji, która podniosła nagrodę za „U-boota” do symbolicznych 50 tysięcy złotych – działającego również w Czaplinku Pomorskiego Banku Spółdzielczego ze Świdwina.

Przypomnijmy przy tej okazji, że Certyfikat nr 1 został przekazany przez Starostę Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego osobie, której równie symboliczne znalezisko – guzik z płaszcza marynarza Kriegsmarine – przyczyniło się do uruchomienia Akcji: Mariuszowi Kapczukowi z Czaplinka. W chwili obecnej nagroda wynosi już 60 tysięcy zł i jak zaznacza Starosta, nadal może wzrosnąć.

Unikalne Certyfikaty, z których każdy ma indywidualny numer, przyznawane są za zaangażowanie i uczestnictwo w Akcji. Otrzymują je sponsorzy, uczestnicy konkursów, a przede wszystkim osoby, które przekazują Ekipie „Jeziora Tajemnic” informacje mogące pomóc w rozwikłaniu zagadek jeziora Drawsko i jego okolic. Organizatorzy akcji są wdzięczni za stare fotografie i pocztówki, dokumenty, mapy, wycinki prasowe, wspomnienia i sugestie. Można je przekazywać w punktach zlokalizowanych w sekretariatach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku (ul. Grunwaldzka 1) lub w LO (ul. Parkowa 2), a także w Wydziale Rozwoju i Promocji w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim (Pl. E. Orzeszkowej 3) w godzinach pracy placówek. Najpopularniejszym jak dotąd sposobem jest jednak droga internetowa – poprzez formularz kontaktowy zamieszczony na stronie internetowej projektu http://jeziorotajemnic.pl/ w zakładce „Zgłoś informację”.

Każdy Certyfikat jest podpisywany osobiście przez starostę. Po przekazaniu informacji poprzez formularz elektroniczny, można go otrzymać także drogą pocztową. W związku z koniecznością wpisania danych i przesłania Certyfikatu na adres pocztowy, konieczne jest podanie imienia i nazwiska oraz adresu. Przesyłając informację, przesyłający wyraża jednocześnie zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby realizacji akcji, której organizatorem jest Starosta Drawski.

info: Powiat Drawski

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: