50-latek oszukał bank i wyłudził kredyt

  • KW
  • 2016-07-18 09:25:19
50-latek oszukał bank i wyłudził kredyt
  • Foto: TV Gawex

Jak się okazuje, wyłudzić kredyt można prawie na wszystko. Zarzut oszustwa usłyszał 50-letni mężczyzna, który w ten sposób uzyskał możliwość zakupienia sprzętu RTV. Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali nieuczciwego kredytobiorcę. Za ten czyn grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

50-letni mężczyzna pojawił się w jednym ze sklepów na terenie Koszalina oferujących do sprzedaży sprzęt elektroniczny. Chcąc otrzymać kredyt na wybrany przez siebie telewizor o wartości ponad 8 tysięcy złotych, musiał przedstawić stosowne dokumenty. W placówce złożył więc zaświadczenie o dochodach i jeszcze tego samego dnia podpisał zobowiązującą do spłacania rat umowę kredytową. Ponieważ zaczął zalegać ze spłatą, sprawą zainteresowali się policjanci.

Funkcjonariusze z Wydziału PG ustalili, że mężczyzna wprowadził w błąd pracownika banku co do faktu swojego zatrudnienia, jak i osiąganych dochodów, przedstawiając fałszywe zaświadczenia. Po skompletowaniu w sprawie materiału dowodowego nieuczciwy kredytobiorca został zatrzymany i doprowadzony do koszalińskiej komendy. Mężczyzna usłyszał już zarzut oszustwa, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

info: KMP Koszalin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: