Leżał na ziemi, a pięciu innych go kopało - tydzień szczecineckiej Straży Miejskiej

  • KW
  • 2016-07-18 09:14:35
Leżał na ziemi, a pięciu innych go kopało - tydzień szczecineckiej Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 11.07.2016 do 17.07.2016 r. strażnicy podjęli 130 interwencji w stosunku do 138 osób. Za pomocą kamer monitoringu ujawniono 32 zdarzenia, z czego w 31 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

11.07.2016 około godziny 7:25 patrol straży miejskiej patrolując ulicę Kopernika zauważył jak w strefie Aktywnego Wypoczynku leży na ziemi mężczyzna, a pięciu innych go kopie. Na widok radiowozu mężczyźni zaczęli uciekać. Na miejscu strażnicy zdołali ująć trójkę tych mężczyzn. Jak się okazało, leżący mężczyzna był nieprzytomny, a z ust ciekła mu krew. W momencie jak strażnicy zaczęli udzielać mu pierwszej pomocy ujęci uciekli, jednak cała piątka została rozpoznana, a niektórzy z tej piątki są Straży Miejskiej doskonale znani. Na miejsce wezwano policję oraz zespół ratunkowy, który zabrał poszkodowanego do szpitala.

11.07.2016 około godziny 19:30 strażnicy miejscy patrolując ul. 28-go Lutego zauważyli przed sklepem pobitego mężczyznę, który miał zakrwawioną twarz, głowę i ubranie. Na miejscu ustalono sprawcę pobicia. Poszkodowanemu udzielono pierwszej pomocy, a na miejsce wezwano patrol policji i karetkę pogotowia ratunkowego.

12.07.2016 około godziny 22:35 strażnicy zostali wezwani na interwencję do leżącego na ziemi inwalidy. Po przyjeździe na miejsce strażnicy zastali leżącego na ziemi niepełnosprawnego mężczyznę, a obok niego leżał wózek inwalidzki. Mężczyzna był upojony alkoholem. Na miejsce wezwano zespół ratunkowy, który po udzieleniu mu pomocy został odwieziony do miejsca zamieszkania, a strażnicy dostarczyli mu wózek inwalidzki.

16.07.2016 około godziny 2:45 patrol straży miejskiej patrolując ulicę Wyszyńskiego przed jednym ze sklepów zauważył mężczyznę, który używając słów wulgarnych, zaczepiał inne osoby i prowokował je do bójki. Zaczął szarpać się ze stojącym obok sklepu mężczyzną w wyniku czego obaj przewrócili się na chodnik. Agresor został wylegitymowany celem skierowania na niego wniosku ukaranie.

Od piątku do niedzieli Straż Miejska zabezpieczała cykl imprez organizowanych w ramach Art-Pikniku.

info: G. Grondys, Komendant Straży Miejskiej Szczecinek.

Komentarze (1)

mieszkanka 2016-07-18 10:16

Ciekawe jakie konsekwencje poniosą strażnicy skoro pozwolili uciec zatrzymanym. Panie komendancie to do telewizji trzeba dać!! I domagam się nagrania z monitoringu żeby zobaczyć tą brawurową akcję!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: