Czaplinek świętuje!

  • KW
  • 2016-07-16 18:18:38
Czaplinek świętuje!
  • Foto: TV Gawex

W Czaplinku trwa weekendowe świętowanie, czyli tak zwane dni miasta. W propozycjach organizatorów znajdziemy regaty, koncerty, konkursy, zawody sportowe oraz pchli targ.

Już w piątek odbyły się pierwsze wydarzenia, jakie składają się na Dni Czaplinka 2016. To wczoraj uroczyście zainaugurowano w amfiteatrze czaplineckie świętowanie od koncertu zespołu ''Maria Rodriguez Band''. Po koncercie mieszkańcy Czaplinka do godzin nocnych mogli bawić się na dyskotece.

Sobotnie świętowanie rozpoczęło się od otwarcia IV Pucharu Polski Jachtów Kabinowych o Puchar Czaplinka, a w tym samym czasie, na czaplineckim rynku odbywał się między innymi jarmark solny oraz pchli targ, na którym każdy mógł np. sprzedać rzeczy, które zalegały mu w domu. Ogromne zainteresowanie wzbudziła strefa trickboard oraz akademia serfera, czyli sztuczny tor wodny ustawiony w centrum miasta. Pamiętano także o najmłodszych, którzy mogli w strefie malucha wziąć udział w konkursach oraz zabawach.

Dni Czaplinka to również wydarzenia muzyczne. Sobotni wieczór uświetni mieszkańcom zespół Amo Band, a zaraz po ich występie odbędzie się pokaz multimedialny połączony z występem duetu skrzypaczek grających na elektrycznych skrzypcach. 

Na niedzielę organizatorzy przygotowali XVI Drużynowe Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Czaplinka, które rozpoczną się o godzinie 8:00 na nadbrzeżu jeziora Drawsko.

Relacja z wydarzenia już niebawem w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Irena z rodziną 2016-07-18 08:35

Fajne wydarzenie dla mieszkańców i dla turystów. Ja co roku odwiedzam Czaplinek i wybieram te terminy jak się coś dzieje to wtedy jest dodatkowa atrakcja także dla dzieci. Pozdrawiam Czaplinek. Piękne miejsce na wakacje, czysta woda i świeże powietrze, choćvpogodacwctym roku nie dopisała.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: