Koncert muzyki saksofonowej w szczecineckim kinie

  • KW
  • 2016-07-15 15:17:07
Koncert muzyki saksofonowej w szczecineckim kinie
  • Foto: TV Gawex

SOS Saksofon Orkiestra zagrała wczoraj (14.07) w szczecineckim kinie Wolność. Kilkudziesięciu instrumentalistów, pochodzacych przede wszystkim z Europy Południowej, zagrało koncert dla szczecineckiej widowni. Wszystko w ramach 16. Międzynarodowych Warsztatów Instrumentów Dętych, które właśnie rozpoczynają się w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Oskara Kolberga w Szczecinku.

Koncert saksofonowy rozpoczął się o godzinie 19. Na scenie szczecineckiego kina Wolność zobaczyliśmy kilkunastu muzyków, którzy zaprezentowali ponad godzinny program, złożony z utworów muzyki współczesnej czy romantycznej kompozytorów z całej Europy. Jest to koncert muzyki saksofonowej, która została zaproszona do Szczecinka przez Szkołę Muzyczną w Szczecinku. Koncert zaprezentował możliwości saksofonów oraz umiejętności muzyków między innymi ze Słowenii, Węgier czy Czech - powiedział nam Włodzimierz Piesiak, dyrektor Szkoły Muzycznej w Szczecinku.

Koncert zorganizowany został w ramach odbywających się w Szkole Muzycznej warsztatów instrumentów dętych. To już 16. edycja tego wydarzenia, podczas którego muzycy szkoleni są przez znakomitych fachowców.

Na deskach kina Wolność usłyszeliśmy kilkanaście utworów wykonanych przez dokładnie 13 instrumentów. Były to tylko i wyłącznie saksofony, jednak ciekawostką było to, iż momentami naśladowały one inne instrumenty muzyczne. Wszystko to razem dało znakomity efekt, a koncert słuchało się bardzo przyjemnie.

Relacja z wydarzenia już dzisiaj (15.07) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Koncert muzyki saksofonowej w szczecineckim kinie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: