Wojewoda oficjalnie podpisał umowę na dofinansowanie rozbudowy szczecineckiego szpitala

  • KW
  • 2016-07-14 14:21:35
Wojewoda oficjalnie podpisał umowę na dofinansowanie rozbudowy szczecineckiego szpitala
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj, 14 lipca, Szczecinek gości Wojewodę Zachodniopomorskiego Piotra Janię, który przybył do naszego miasta aby przede wszystkim podpisać umowę na dofinansowanie III etapu rozbudowy szczecineckiego szpitala. Oprócz wizyty w szpitalu, wojewoda odwiedził także m.in. Komendę Powiatową Policji oraz Komendę Państwowej Straży Pożarnej.

W uroczystym podpisaniu umowy na dofinansowanie, oprócz wojewody, udział wzięli także Poseł na Sejm RP Małgorzata Golińska, Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis, Burmistrz Miasta Szczecinek Jerzy Hardie-Douglas, Prezes Spółki Szpital w Szczecinku Radosław Niemiec, Dyrektor ds. Medycznych Marek Ogrodziński.

To okoliczność, która się rzadko zdarza, aby wojewoda zachodniopomorski mógł przyjechać i osobiście, na miejscu podpisać umowę o współfinansowaniu tego, co jest związane z przebudową szczecineckiego szpitala. Mowa tu o III etapie - przebudowa SORu, OIOMu i wyposażenie pediatrii - rozpoczął spotkanie Starosta Krzysztof Lis. Umowa, która była dzisiaj parafowana dotyczy finansowania przedsięwzięcia z rezerwy Ministerstwa Finansów. Jak zaznaczył Krzysztof Lis, procedura pozyskania tych środków była bardzo skomplikowana, ale powiat oraz miasto mają już doświadczenie w pozyskiwaniu tego typu środków, gdyż jakiś czas temu korzystali z dofinansowania na wyposażenie oddziału internistycznego i urazowo-ortopedycznego oraz na salę operacyjną.

Dzisiejsze podpisanie umowy jest bardzo ważne dla samorządu powiatowego oraz miejskiego. Dla nas ma to ogromne znaczenie, ponieważ część środków, a dokładnie 600 tysięcy złotych, zostało przeznaczonych na wyposażenie oddziału pediatrycznego. Jesteśmy teraz w trakcie procesu inwestycyjnego jeśli chodzi o OIOM, SOR oraz ratownictwo medyczne. Cała inwestycja będzie nas kosztować około 6 milionów złotych - powiedział starosta szczecinecki.

Wojewoda Zachodniopomorski Piotr Jania podczas swojego przemówienia zaznaczył, że bardzo się cieszy z faktu, że to właśnie w Szczecinku będzie mógł podpisać umowę na dofinansowanie prac, które poprawią warunki i podniosą jakość w szczecineckim szpitalu. Cieszę się przede wszystkim dlatego, że są to oddziały specjalistyczne, bardzo ważne i istotne dla ratowania życia. Jestem pewien, że nie są to ostatnie pieniądze, które kierujemy do tego szpitala - powiedział Piotr Jania. Kwota dofinansowania to ponad 2,5 mln zł.

O dofinansowanie szczególnie ubiegała się Poseł Małgorzata Golińska. Bardzo się cieszę, że dzisiaj podpisanie tych środków jest dowodem na to, że chociaż różni nas politycznie wszystko, to cieszę się, że mogłam swoją malutką cegiełkę dołożyć. Jako mama, z oddziału pediatrycznego korzystałam nie jeden raz i wiem jakie tam były warunki. Uważam, że całe szczęście, że te środki nie zostały zablokowane przez tzw. podziały polityczne - powiedziała podczas spotkania Poseł Małgorzata Golińska.

Relacja z podpisania umowy już jutro (15.07) w TV GAWEX.

Wojewoda oficjalnie podpisał umowę na dofinansowanie rozbudowy szczecineckiego szpitala

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: