Uwaga! Intensywne opady deszczu

  • KW
  • 2016-07-14 08:42:16
Uwaga! Intensywne opady deszczu
  • Foto: TV Gawex

Uwaga mieszkańcy i osoby przebywające na terenie województwa zachodniopomorskiego - będzie intensywnie padało.

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wystąpieniem: intensywnych opadów deszczu w obszarze województwa zachodniopomorskiego, od godz. 06:00 dnia 14.07.2016 do godz. 03:00 dnia 15.07.2016. Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 40 mm do 55 mm, lokalnie do 80 mm. Strefa opadów będzie się przemieszać od południowego-zachodu i południa na północ województwa.
Stopień zagrożenia 2 (w 3-stopniowej skali).

W związku z powyższym zaleca się:

1. Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne.
2. Ograniczyć do niezbędnego minimum opuszczanie mieszkań lub miejsc pobytu, aż do ustąpienia opadów. Jeżeli opadowi towarzyszyć będzie gradobicie, odsunąć się od okien, a przebywając na zewnątrz, skryć się w bezpieczne miejsce.
3. Biwakując w bezpośrednim sąsiedztwie brzegów rzek i jezior, natychmiast przenieść obóz w wyżej położone, bezpieczne miejsce.
4. Zrezygnować z podróżowania samochodem. Jeżeli podróż jest konieczna unikać przejeżdżania przez rozległe kałuże, pod wiaduktami i podziemnymi ciągami komunikacyjnymi.
5. Nie parkować samochodów nad studzienkami ściekowymi i w rejonach, które mogą ulec zalaniu.
6. Szukając pomocy, wzywać straż pożarną (tel. 998), pogotowie ratunkowe (tel. 999), policję (tel. 997) lub korzystać z telefonu alarmowego „112”.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: