[AKTUALIZACJA] Poszukiwania na jeziorze Bielsko. Nie ma kontaktu z dwoma osobami

  • KW
  • 2016-07-14 08:52:51
[AKTUALIZACJA] Poszukiwania na jeziorze Bielsko. Nie ma kontaktu z dwoma osobami
  • Foto: TV Gawex

Strażacy prowadzą akcję ratunkową na jeziorze Bielsko w Białym Borze. Jak poinformował nas Łukasz Staciwa z PSP Szczecinek, poszukiwane są dwie osoby, które wypłynęły na jezioro i do tej pory nie ma z nimi kontaktu. O sprawie będziemy Państwa informować na bieżąco.

AKTUALIZACJA 13.07.2016 g. 16:47

Według świadka zdarzenia dwóch mężczyzn postanowiło przepłynąć z jednego końca jeziora Bielsko na drugi. Kiedy jeden dopłynął i zauważył, że drugiego nie ma, postanowił więc po niego wrócić. Jak przyznaje świadek, w tym momencie już stracił on z oczu także drugiego mężczyznę. Na miejscu jest siedem zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, WOPR oraz Specjalistyczna Grupa Wodno-Nurkowa z Piły posiadająca na wyposażeniu sonar. Nadal trwa poszukiwanie. 

AKTUALIZACJA 14.07.2016 g. 08:46

Wczorajsze (13.07) poszukiwania zostały wstrzymane w godzinach wieczornych. Jak poinformowała nas Anna Matys, rzecznik szczecineckiej policji, aktualnie nad jeziorem gromadzony jest sprzęt, a także zjeżdżają się służby ratunkowe. Na miejsce jedzie także specjalna grupa z jednostki szkoleniowej z Bornego Sulinowa z sonarem. Nie wiadomo jednak czy poszukiwania zostaną wznowione ze względu na niesprzyjającą, deszczową pogodę - decyzja o tym podjęta zostanie na miejscu, w najbliższym czasie.

[AKTUALIZACJA] Poszukiwania na jeziorze Bielsko. Nie ma kontaktu z dwoma osobami

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: