Letni Kurs Muzyczny dobiegł końca

  • KW
  • 2016-07-13 14:00:50
Letni Kurs Muzyczny dobiegł końca
  • Foto: TV Gawex

18-letni Kurs Muzyczny w Szczecinku dobiegł końca. Przez ostatnie dwa tygodnie w naszym mieście aż 160 młodych adeptów sztuki muzycznej doskonaliło swoje umiejętności pod okiem najlepszych profesorów. Oprócz znamienitego pianisty, Karola Radziwonowicza, na kursie swoją klasę mistrzowską poprowadziła również profesor Katarzyna Popowa-Zydroń, nauczyciel Rafała Blechacza, polskiego laureata Konkursu Chopinowskiego.

Letni Kurs Muzyczny posiada swoją długoletnią tradycję. Kolejna edycja kursu dla młodych muzyków z całego kraju rozpoczęła się 26 czerwca. W organizowanym w Szczecinku kursie wzięła udział łącznie rekordowa liczba 160 uczniów. Byli to muzycy z terenu całej Polski, którzy w Szczecinku mają okazję pracować pod okiem wybitnych muzyków. W każdym z turnusów odbywają się lekcje mistrzowskie dla pianistów pod okiem najlepszych z najlepszych. Oprócz światowej sławy pianisty Karola Radziwonowicza swoją klasę mistrzowską poprowadziła Profesor Katarzyna Popowa-Zydroń.

Katarzyna Popowa-Zydroń jest profesorem klasy fortepianu w Akademii Muzycznej w Gdańsku i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Oprócz zajęć na akademiach muzycznych prof. Katarzyna Popowa-Zydroń prowadzi również kursy mistrzowskie, seminaria, a także kursy dla nauczycieli. Zajęcia w klasie mistrzowskiej Pani profesor odbywały się następująco: najpierw uczeń prezentował przygotowany przez siebie utwór zarówno pod względem technicznym, jak i artystycznym, a następnie Profesor Popowa-Zydroń nanosiła nań swoje uwagi. To, co jest warte podkreślenia, to niezwykłe porównania przytaczane przez Panią Profesor, aby jeszcze dokładniej przybliżyć uczniowi proponowany styl lub  emocje do danego fragmentu. Zapytana o przepis na sukces w tej dziedzinie, potwierdziła jedynie starą regułę, że lwią częścią stania się wybitnym muzykiem jest po prostu praca.

Letni Konkurs Muzyczny zakończył się we wtorek 12 lipca. Zapraszamy na relację z ostatnich godzin kursu - serwis informacyjny Echa Dnia TV GAWEX z 12 lipca br.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: