Wybudują nowy skatepark w Szczecinku!

  • KW
  • 2016-07-13 12:22:44
Wybudują nowy skatepark w Szczecinku!
  • Foto: TV Gawex

To bardzo dobra wiadomość dla miłośników jazdy na rolkach, deskorolkach i bmxach! Szczecinecki ratusz podjął decyzję o budowie skateparku, który zlokalizowany zostanie na terenie Strefy Aktywnego Wypoczynku znajdującej się przy osiedlu Kopernika. Cała inwestycja ma się zakończyć w ciągu dwóch lat.

Szczecineccy riderzy o nowy skatepark walczyli od 2014 roku i nareszcie, po dwóch latach rozmów, można powiedzieć, że się udało. Najprawdopodobniej w 2017 roku rozpocznie się budowa skateparku w Szczecinku. Projektowaniem oraz całą dokumentacja zajmie się Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku. Do budowy tego obiektu przy Strefie Aktywnego Wypoczynku wykorzystane zostaną elementy prefabrykowane, pokryte żywicami, co zapewni im trwałość oraz odporność na korozję.

Przez jakiś czas zastanawialiśmy się nad lokalizacją skateparku. Pierwotnie myśleliśmy o miejscu na OSiRze, jednakże teraz uważamy, że idealna będzie Strefa Aktywnego Wypoczynku. Wiemy, że projekt realizowany będzie w dwóch lub trzech etapach. Chcemy, aby było to profesjonalne, bezpieczne miejsce. Nie chcemy popełnić tych samych błędów, które popełniły inne miasta przy budowie tego typu obiektu. Mniejszymi krokami, ale bardziej profesjonalnie - mówi nam Daniel Rak, Zastępca Burmistrza Miasta Szczecinek.

Nie jest jeszcze znany koszt całej inwestycji. Z informacji, które uzyskał ratusz, koszt jednego modułu skateparku to około 180 tysięcy złotych. Wstępnie szczecinecki skatepark ma się składać z pięciu modułów. Zobaczymy co przyniesie projekt, a także na co pozwoli nam budżet miasta - podsumował nasz rozmówca.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: