Szczecinecki GRYF na turnieju KINDER+SPORT

  • KW
  • 2016-07-12 12:23:51
Szczecinecki GRYF na turnieju KINDER+SPORT
  • Foto: Ewa Marciniak

W dniach 7-10 lipca w Częstochowie odbył się XXII Ogólnopolski Finałowy Turniej KINDER+SPORT. Impreza ta od 9-ciu lat rozgrywana jest w Polsce i uznawana za Mistrzostwa Polski w minisiatkówce dziewcząt i chłopców. W finale bierze udział po 48 najlepszych w kraju drużyn wyłonionych w drodze eliminacji rejonowych i wojewódzkich. W tym roku do Częstochowy przyjechało ponad 1200 młodych adeptów siatkówki, którzy rozegrali zawody w kategoriach „dwójek”, „trójek” i „czwórek”.

W gronie reprezentantów województwa zachodniopomorskiego znalazły się także dwa zespoły z MKS GRYF Szczecinek – „dwójka” i „trójka” chłopców. „Trójka” w składzie: Ziemowit Stach, Gabriel Łosiewicz, Miłosz Sobolewski i Michał Bielas w I fazie turnieju uzyskała awans do zespołów walczących o miejsca 1-24. W II fazie, po zaciętym spotkaniu, uległa w tie-breaku drużynie z Będzina, co zamknęło drogę do walki o miejsca 1-16.

Ostatecznie chłopcy zajęli XX miejsce, pokonując na parkiecie m.in. zespoły Asseco z Rzeszowa czy Trefla Gdańsk. Przypomnijmy, że w ub. roku ci sami chłopcy grali w Mistrzostwach Polski w Krakowie  w kategorii „dwójek”, zajmując tam 35 lokatę. Widoczny jest postęp młodych Gryfitów, dla których XX miejsce w Mistrzostwach jest dużym sukcesem, tym bardziej, że turniejowa drabinka naprawdę nie była dla chłopców sprzyjająca. Nasi młodsi zawodnicy, w składzie: Cyprian Olejarczyk, Jakub Dziurdź i Jakub Wożniak, dla których był to pierwszy turniej tej rangi zajęli 42 miejsce.

Wszystkim zawodnikom i wytrwale ich trenującemu Dariuszowi Bramborowi dziękujemy i serdecznie gratulujemy, wierząc że ich dalsza ciężka praca przyniesie awans także do przyszłorocznych Mistrzostw Polski. Specjalne podziękowania składamy także OSiR Szczecinek, który finansowo wsparł wyjazd drużyn do Częstochowy.

info: Ewa Marciniak

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: