Bezpieczne miasto - nocne działania policjantów

  • KW
  • 2016-07-12 09:45:08
Bezpieczne miasto - nocne działania policjantów
  • Foto: TV Gawex

W miniony weekend policjanci z Wydziału Prewencji Komisariatu I w Koszalinie przeprowadzili działania kontrolne pod nazwą "Bezpieczne Miasto". Patrole piesze można było zobaczyć w miejscach, gdzie popełniane są uciążliwe dla społeczeństwa wykroczenia porządkowe. Głównym celem takich akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego miasta.

Kolejną w tym roku całonocną akcję prewencyjną policjanci rozpoczęli od rozstawienia posterunków kontrolnych na terenie miasta. Mundurowi sprawdzali, czy kierowcy nie znajdują się pod działaniem alkoholu lub środków odurzających.

W drugim etapie działań policjanci przemieszczali się po wyznaczonych rejonach i zwracali szczególną uwagę na osoby popełniające przestępstwa, wykroczenia porządkowe, drogowe czy spożywające alkohol w miejscach publicznych. Celem policjantów było również zatrzymywanie osób poszukiwanych oraz posiadających środki odurzające.  

W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze wylegitymowali 63 osoby. Kontroli poddali 12 pojazdów, a ich kierowców przebadali na zawartość alkoholu i narkotyków w organizmie. Za wykroczenia porządkowe pouczono 11 osób, a 5 zostało ukaranych mandatami karnymi. Policjanci zatrzymali również 1 osobę poszukiwaną.
    

info: st. post. Beata Gałka/KMP Koszalin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: