Posprzątaj po swoim pupilu, bo inaczej grozi Ci mandat

  • KW
  • 2016-07-11 13:43:02
Posprzątaj po swoim pupilu, bo inaczej grozi Ci mandat
  • Foto: TV Gawex

Posiadanie psów wiąże są sobą obowiązki, które trzeba wypełniać, a nie tylko przyjemności z ich posiadania. Każdy właściciel psa i nie tylko psa, ma obowiązek sprzątać po swoim pupilu.

Obowiązuje to we wszystkich miejscach publicznych. Nie wywiązanie się z tego obowiązku jest wykroczeniem, za które można nałożyć mandat karny, a także skierować sprawę z wnioskiem o ukaranie do sądu -  informuje Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku. Wyprowadzający psy mają również obowiązek prowadzać je na smyczy. Przypomnijmy, miasto utworzyło wybiegi, które zostały usytuowane nad jeziorem na wysokości ul. Kościuszki, gdzie można psa wypuścić ze smyczy jednak i tak obowiązuje tam nakaz sprzątania po nich.

Sytuacja związana z tym problemem miała miejsce w dniu 9 lipca br., około godziny 9:20 na placu Kamińskiego w Szczecinku. Patrol szczecineckiej Straży Miejskiej podejmował interwencję wobec dwóch mężczyzn. Jeden spożywał alkohol, a drugi wypuścił psa bez smyczy, który dodatkowo załatwił potrzebę fizjologiczną. Właściciel psa nie poczuł się do obowiązku posprzątania po swoim psie. Oczywiście propozycja ze strony patrolu to nałożenie mandatu karnego. Jednak właściciel psa oburzony zarzutami odmówił przyjęcia mandatu karnego w związku, z czym został on powiadomiony o skierowaniu wniosku o ukaranie i wystawieniu wezwania do stawienia się w siedzibie straży miejskiej celem przesłuchania. Po tym zdarzeniu w ciągu dnia miała miejsce seria telefonów do dyżurnego straży od zbulwersowanego właściciela psa. Groził on powiadomieniem mediów o gównianej sprawie, później pytał, czy ma odchody trzymać w lodówce - relacjonuje Grzegorz Grondys i zaznacza, że wystarczy jedynie wypełnić swój obowiązek. Wychodząc na spacer z psem należy zaopatrzyć się w specjalne torebki do zbierania odchodów po psach. Są w sprzedaży specjalne do tego łopatki czy jakieś chwytaki, Jeśli ktoś nie chce wydawać na to pieniędzy, wystarczy torebka foliowa, w którą należy posprzątać odchody i wrzucić do kosza na śmieci - kończy komendant.

Jakie jest Państwa zdanie na temat sprzątania po czteronożnych przyjaciołach przez ich właścicieli? Czekamy na odpowiedzi poniżej!

Czy uważasz, że właściciele powinni sprzątać po swoich pupilach?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: