[WIDEO] Sołectwa gminy Szczecinek rywalizowały w Wierzchowie

  • KW
  • 2016-07-11 09:32:33
[WIDEO] Sołectwa gminy Szczecinek rywalizowały w Wierzchowie
  • Foto: TV Gawex

Turniej sołectw posiada już swoją wieloletnią tradycję. Pierwsza tego typu impreza odbyła się 16 lat temu w Sitnie. Tegoroczna edycja miała miejsce w Wierzchowie. Jak podkreślają organizatorzy, to doskonała okazja nie tylko do wspólnej zabawy i rywalizacji w niekoniecznie sportowych konkurencjach, ale również do integracji.

14 drużyn, 6 konkurencji i ogromny duch rywalizacji, aby wygrać. Turniej Sołectw Gminy Szczecinek od kilkunastu lat przyciąga wielu śmiałków, którzy stają w niebanalnych konkurencjach. Sobotni (09.07) turniej rozpoczął się od przemarszu wszystkich drużyn, następnie uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Szczecinek, Ryszard Jasionas.

Każdego roku turniej odbywa się w innej miejscowości. Związane jest to z tym, że wygrana drużyna zabiera do siebie puchar i automatycznie staje się gospodarzem kolejnej edycji.

Takich konkurencji jak na turnieju sołectw, próżno szukać na olimpiadach czy innych zawodach. Tam uczestnicy walczą w dziedzinach, które powstały na bazie prac wykonywanych na każdej wsi: bieg z taczką, przeciąganie liny czy rzut oponą. Zmagania w konkurencjach urozmaicane były akcentem muzycznym. Na scenie turnieju zaprezentowały się takie zespoły jak Swojacy z Sitna, Turowianki czy Kumoszki z Parsęcka. A kto zgłodniał, mógł się posilić przy specjalnych stoiskach gastronomicznych, serwujących tradycyjne lokalne przysmaki jak np. pierogi z Wierzchowa.

Dłuższą relację z tego wydarzenia zobaczą Państwo już w najbliższą środę, 13 lipca w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: