II Szczecineckie Spotkanie z Folklorem

  • KW
  • 2016-07-10 20:37:29
II Szczecineckie Spotkanie z Folklorem
  • Foto: TV Gawex

Niedziela, 10 lipca, w Szczecinku upłynęła pod znakiem muzyki ludowej. Zespół Swojacy, działający w Sitnie, zaprosił do Szczecinka kapele i zespoły ludowe, które wzięły udział w II Szczecineckim Spotkaniu z Folklorem.

Po sukcesie pierwszej edycji Szczecineckiego Spotkania z Folklorem postanowiono po raz kolejny zaprosić nad Trzesiecko miłośników ludowego grania. W tym roku na scenie mogliśmy podziwiać jedenaście zespołów, które zaprezentowały się na scenie w trzech ludowych utworach. Poziom zespołów i kapel był bardzo wysoki, więc muszę przyznać, że nasze jury miało nie lada wyzwanie przy wybieraniu najlepszych. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane między innymi przez starostę, wójta i przewodniczącego rady gminy Szczecinek - mówi Marzena Nowacka z Zespołu Swojacy z Sitna.  

Występy zespołów oceniało jury, w skład którego weszli: Agnieszka Orłowska ze Szkoły Muzycznej w Szczecinku, Katarzyna Oleś ze Starostwa Powiatowego w Szczecinku, Andrzej Prokopowicz, nauczyciel sekcji trąbki ze Szkoły Muzycznej oraz Marcin Jaczewski, nauczyciel śpiewu. Wybór był bardzo trudny, ponieważ wykonania utworów przez kapele i zespoły były różnorodne. Ocenialiśmy dobór repertuaru, czy był zaśpiewany czysto, w jaki sposób był zrobiony aranż, jak zespół się prezentuje na scenie i tu trzeba przyznać, że wszyscy wyglądali naprawdę pięknie. Ogólnie jednak wszyscy byliśmy pod wrażeniem, że tym zespołom się jeszcze chce wyjść na scenę i zatańczyć, zaśpiewać - podsumowała w rozmowie z nami Agnieszka Orłowska.

Oprócz występów na scenie, organizatorzy zadbali o wszelkiego rodzaju stoiska: gastronomiczne, wikliniarskie czy kiermasz. Gościem specjalnym imprezy była kapela Swaty z Będzina.

Obszerna relacja z wydarzenia w poniedziałek (11.07) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

ewa bielec 2016-07-11 18:28

Byłam , widziałam , bardzo mi się podobało . Prośba na następny rok - poproszę broszurkę z tekstami , żebym też mogła śpiewać . EKSTRA .

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: