Remont placu Wolności opóźniony

  • KW
  • 2016-07-08 12:34:59
Remont placu Wolności opóźniony
  • Foto: TV Gawex

Prace archeologiczne, błędy w pracach kamieniarskich oraz niezgodność materiałów budowlanych - to powody opóźnienia przy remoncie placu Wolności w Szczecinku. W związku z tym, szczecinecki ratusz zmusił wykonawcę do przygotowania programu naprawczego i zmian w harmonogramie.

Gruntowny remont placu Wolności w Szczecinku i przylegających do niego ulic zaplanowany został na lata 2016 i 2017. Pierwszy etap prac, czyli roboty na placu, rozpoczęły się na początku marca 2016 roku. Wówczas wykonawca wykonał prace podziemne związane z technologią fontann. Następnie, od centralnej części, promieniście, rozpoczęła się przebudowa wszystkich elementów. Zgodnie z harmonogramem, do końca czerwca wszystkie prace podziemne i nawierzchniowe powinny zostać zakończone. Tak się jednak nie stało - poprzez prace archeologiczne i niezgodność materiałów, remont placu Wolności jest opóźniony. Na dzień dzisiejszy ogrodzony teren miał zostać pokryty nawierzchniami, a zakończyć miało się to do końca czerwca. Niestety przez kilka czynników mamy opóźnienia - mówi Daniel Rak, Zastępca Burmistrza Miasta Szczecinek.

W związku z opóźnieniami, generalny wykonawca remontu został zobowiązany do przedstawienia programu naprawczego i naniesienia zmian w harmonogramie prac. Zmusiliśmy wykonawcę, aby przystąpił do wykonania programu naprawczego. Zgodnie z nim ma nastąpić przyspieszenie i na placu powinny pojawić się dodatkowe brygady -  dodaje nasz rozmówca i zaznacza, że teraz wykonawca układa warstwę końcową, wykonane zostały już między innymi niecki do fontann. 

Jak zaznacza zastępca burmistrza Daniel Rak, ratusz stara się, aby wszystkie niedogodności związane z przebudową były jak najmniej odczuwalne dla mieszkańców Szczecinka i turystów. Przed nami jednak trudny okres, szczególnie dla osób prowadzących działalność gospodarczą w centrum miasta, gdyż za chwilę w ich obrębie rozpocznie się przebudowa ciągów komunikacyjnych. Prace na placu Wolności potrwają prawdopodobnie do końca września.

Przypomnijmy, koszt całej inwestycji to prawie 6 milionów złotych. W budżecie miasta na rok 2016, zabezpieczono kwotę 3 milionów złotych na ten cel oraz w budżecie na rok 2017 także 3 miliony złotych. W ramach zaplanowanych prac, przebudowany zostanie nie tylko Plac Wolności, lecz także przylegające do niego ulice, takie jak 9-go Maja, Zamkowa, Bohaterów Warszawy, 1-go Maja.

Komentarze (1)

staszek2208 2016-07-11 16:56

Jak ten remont ma być wykonany w terminie,skoro tam pracuje kilka osób, a większość z nich cały czas stoi? Przecież okna rządzących w tym mieście wychodzą właśnie na plac,który właśnie jest niby remontowany. Sądzę że w takim tempie to będziemy czekali na finał tej inwestycji może 2-3 lata.Postęp prac i zaangażowanie świetnie widać na kamerce firmy Gawex. Polecam zainteresowanym bardzo!!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: