15 samochodów uszkodziła 19-letnia mieszkanka Szczecinka

  • KW
  • 2016-07-08 12:01:23
15 samochodów uszkodziła 19-letnia mieszkanka Szczecinka
  • Foto: TV Gawex

Kryminalni ze szczecineckiej komendy zatrzymali 19-latkę, która uszkodziła kilkanaście samochodów zaparkowanych na osiedlowym parkingu. Kobieta odpowie teraz za zniszczenie mienia. Za popełnione przestępstwo może jej grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 4/5 lipca br. podczas patrolu policjanci na jednym z parkingów osiedlowych w Szczecinku zauważyli kilkanaście uszkodzonych pojazdów. W samochodach tych  najczęściej urwane były lusterka i  wycieraczki. Jednak podczas zgłoszeń przyjmowanych od właścicieli uszkodzonych aut odnotowywano ślady wgniecenia i zarysowania karoserii. Łączna kwota strat, które wyrządził swym zachowanie sprawca wyniosła ponad 2 tysiące złotych. O sprawie informowaliśmy w artykule: Wandale uszkodzili w nocy 15 samochodów

Sprawą zniszczeń zajęli się kryminalni ze Szczecinka, którzy wytypowali osobę odpowiedzialną za te czyny. Sprawczynią okazała się 19 - letnia mieszkanka Szczecinka. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu - relacjonuje Anna Matys, rzecznik prasowa szczecineckiej KPP.

Na podstawie  zebranego w tej sprawie materiału dowodowego funkcjonariusze postawili jej zarzuty uszkodzenia mienia, zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Kobieta uszkodziła 15 samochodów. Podczas przesłuchania nie potrafiła logicznie wytłumaczyć swojego zachowania i oświadczyła, że była wtedy nietrzeźwa. 19-latka za popełnione czyny wkrótce odpowie przed sądem.

Komentarze (2)

ntl 2016-07-08 15:08

zobaczymy, czy będzie taka mądra, jak będzie miała własne auto i przekona się jakie są koszta jego utrzymania ;/ żeby miała 9 lat to bym zrozumiała, ale 19 ? świat się kończy...

rrr 2016-07-09 11:03

kilkanaście samochodów i straty 2000zł jasne ...

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: