Kolejne dofinansowania na roboty publiczne w powiecie szczecineckim

  • KW
  • 2016-07-08 10:40:40
Kolejne dofinansowania na roboty publiczne w powiecie szczecineckim
  • Foto: TV Gawex

Starostwo Powiatowe w Szczecinku stara się o kolejne, trzecie już dofinansowanie na roboty publiczne w naszym mieście i powiecie. Jak zapowiedział Starosta Szczecinecki, Krzysztof Lis, wniosek został już złożony do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Tym razem z takiej pracy będzie mogło skorzystać około 44 osób.

Co jakiś czas Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej rozpisuje nabór wniosków konkursowych na wsparcie finansowe różnego rodzaju przedsięwzięć, takich jak np. roboty publiczne w mieście lub w powiecie. Szczecineckie Starostwo Powiatowe regularnie stara się korzystać z takich możliwości i tym razem również złożyło taki wniosek, w tym roku już trzeci. Wartość tego wniosku to 278 tysięcy złotych. Dotyczy on zatrudnienia 44 bezrobotnych na okres trzech miesięcy w robotach publicznych. Te osoby będą kierowane do krótkookresowych prac, w zasadzie w samorządach gmin powiatu szczecineckiego oraz w jednostkach budżetowych powiatu szczecineckiego - opowiada Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis.

Całe to przedsięwzięcie dedykowane jest osobom długotrwale bezrobotnym, a także tym po 50. roku życia. Prawdopodobnie uruchomienie tych środków możliwe będzie na koniec lipca lub na początku sierpnia. Wówczas wrzesień, październik, listopad to miesiące zatrudnienia osób w ramach tego dofinansowania.

Jak się okazuje, w gminach powiatu szczecineckiego zapotrzebowanie na pracowników wykonujących roboty publiczne jest bardzo zróżnicowane. Gmina Borne Sulinowo uruchomiła poprzez roboty publiczne własną brygadę remontową, która wykonuje różne naprawy i remonty na terenie gminy. To samo dzieje się w gminie Barwice czy Szczecinek. Także w Powiatowym Zarządzie Dróg chcemy zatrudnić sześć osób do wycinki zakrzaczeń przy drogach powiatowych, których mamy aż 515 kilometrów - mówi K. Lis i zaznacza, że coraz częściej jest tak, że pieniądze na prace są, ale chętnych na tego typu zajęcie brak. Samorządy są zainteresowane organizowaniem tego typu prac, jednakże z przykrością zauważam, że często jest problem ze znalezieniem osób, które będą pracowały w takim krótkim okresie. Oczywiście przyczyn jest wiele, np. uposażenie - podsumowuje starosta i zaznacza, że wszyscy zainteresowani pracami publicznymi informacje znajdą w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczecinku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: