Inscenizacja militarno-historyczna, zbiórka eksponatów i wielkie sprzątanie

  • KW
  • 2016-07-07 10:12:43
Inscenizacja militarno-historyczna, zbiórka eksponatów i wielkie sprzątanie
  • Foto: TV Gawex/Muzeum Wału Pomorskiego i Militarnej Historii Pomorza

Już 23 lipca na terenie Bunkra Trzesieckiego odbędzie się dwudniowy piknik historyczny, podczas którego organizatorzy zaplanowali dla mieszkańców Szczecinka i okolicznych miejscowości oraz dla turystów, szereg atrakcji. W związku z tym od kilku tygodni trwają intensywne prace oraz działania mające na celu jak najlepsze przygotowanie obiektu do tego wydarzenia.

To co dla Ciebie może wydawać się stare i niepotrzebne, dla nas stanowi wartość muzealną - przypomina Muzeum Wału Pomorskiego i Militarnej Historii Pomorza w Szczecinku, które postanowiło najpierw zorganizować zbiórkę eksponatów, a następnie udostępnić je do oglądania w szczecineckim bunkrze. Otwarcie wystawy ma nastąpić podczas wielkiego, lipcowego pikniku historycznego. Wojskowe mundury, dokumenty, hełmy, wyposażenie żołnierzy, stare pojazdy, części do pojazdów, a także stare przedmioty cywilne takie jak: lampy oświetleniowe, miski, piecyki, naczynia - wszystko to jest w zasięgu zainteresowania Muzeum Wału Pomorskiego. Zbiórka trwała będzie całe lato i zakończy się jesienią, w listopadzie, kolejną wystawą. Oprócz zbiórki starych przedmiotów, do pikniku przygotowywany jest także, znajdujący się na terenie bunkra, czołg T-34. W tym tygodniu rozpoczęto czyszczenie wnętrza zabytku tak, aby można było do niego wejść i obejrzeć jego wnętrze. W przygotowaniach nie zapomniano o otoczeniu bunkra, gdzie teren został wysprzątany i wyrównany.

Przypomnijmy, w dniach 23 – 24 lipca na terenie Bunkra Trzesieckiego, przy ul. Kościuszki 93 (wyjazd na Barwice), odbędzie się Piknik Historyczny łączący w sobie historię, pamięć o wydarzeniach II Wojny Światowej oraz nowoczesność. Organizatorzy imprezy, informują, że piknik rozpocznie się w sobotę (23.07) prezentacją oraz wystawą zebranych eksponatów. Odbędą się również warsztaty aktorskie pod hasłem „Zagraj w inscenizacji – Ty też tworzysz historię”. Tego dnia imprezą towarzyszącą będzie VIII Szczecinecka Gra Miejska. W niedzielę, oprócz militarnej wystawy, czeka nas widowiskowa Inscenizacja Historyczna – Obrazy II Wojny Światowej. Dodatkowo przygotowano wystawę pojazdów wojskowych z możliwością przejażdżki oraz zwiedzanie bunkra i czołgu T-34.

Poniżej godzinowy plan imprezy:

 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: